Aave: 2022 Planları

2022 yılı kripto para dünyası için pek çok yeniliğin olacağı dönemlerden biri olacak. Elbette ki bu yeni yılın gelişi şu an için piyasaları çok fazla etkilemedi. Ancak pek çok kişini bu yıl ile ilgili pek çok beklentisi bulunuyor. Bu beklentinin bir kısmı ise elbette ki Aave hakkında.

aave

Bilindiği üzere Aave, DeFi alanına kredi sağlamak için blockchain pazarına giriş yapmıştı. Temelde Compound’un rakibi olarak piyasaya girmişti. Bir süre sonra ise en büyük rakibini geçmeyi başardı. İşin sonunda krediler için daha çok varlık çeşitliliğine sahipti ve belli oranları rekabet ettiklerine göre daha çekiciydi.

Aave Yeni Gelişmeler

Fakat bu konuda Aave tek bir merkez olarak karşımıza çıkmayacak. Bunun yanında büyümeyi hızlandırmak amacı ile DeFi platformu bu yeni yılda kullanıcıları için mobil cüzdan başlatmayı planlıyor. Aynı zamanda pazarlarını ölçeklendirmek amacıyla SushiSwap ve Curve Finance’a genişlemeyi de planlamaktadır.

Bu yeni gelişmeler platformda zincirleme aktiviteye teşvik edebilir. Protokolün temel ağ yönetiminden birden çok ağ üzerinde kontrol edilmesine de yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak Aave topluluğu aynı zamanda gazsız oylamayı etkinleştirmeye çalışıyor. Ayrıca ağ kullanıcıları için yönetişimi kapsayıcı bir hale getirmek için çalışmaktadır.

Aave’yi daha iyi bir noktaya getirebilmek için V3’ün piyasaya sürülmesi gerekmektedir. Bu da risk azaltma, sermaye verimliliği ve zincirler arasında köprü kurmayı amaçlamakta olan açık kaynaklı bir protokol olacaktır.

Şu an için Aave’den yeni yılın ilk çeyreğinde bir takım haberler beklenmektedir. Bu beklentiler Aave’nin kullanıcılardan daha çok ilgi görmesi üzerinedir. Uzun zamanlı sahipler son zamanlarda AAVE’lerin kar amacı ile sattıklarından ötürü çok önemli bir hedef olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zaman içinde Aave konusundaki gelişmelerin nasıl bir noktaya geleceğini göreceğiz. Şu an için beklentiler ve yaşanan gelişmeler bu şekilde. Elbette ki bu zaman içinde yaşanacak olan gelişmeleri takip etmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir