En İyi NFT Siteleri

NFT kavramı her geçen daha popüler bir hale gelmeye çalışıyor. Hala pek çok kişi bu kavramın tam olarak ne olduğu ve ne işe yaradığını da tam olarak bilmediğini görüyoruz. Aynı zamanda da bu alana girmek isteyen pek çok kişinin olduğunu biliyoruz.

nft

İlk çıktığı günden bu yana pek çok NFT sitesi hayatımıza girdi. Her geçen gün de yenileri girmeye devam ediyor. Bu platformların her birinin kendilerine has bazı özellikleri bulunuyor. Bazılarının ise formatı diğerlerine göre daha farklı da diyebiliriz. Her bir platformun bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Genel olarak en popüler ve en iyi NFT sitelerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Opensea

NFT denildiğinde akla gelen ilk platformlardan biri hiç şüphesiz Opensea’dir. Uzun bir süredir bu alanda hizmet veren site NFT yüklemeleri için kullanıcılarına Ethereum ağı ve Polygon ağı olmak üzere iki seçenekle hizmet veriyor. Eğer Ethereum ağını kullanmak isterseniz belirli miktarda gaz ücreti ödemeniz gerekiyor. Ancak Polygon ağını kullanırsanız herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmiyor. O yüzden bunlar arasında size olan seçeneği kullanabilirsiniz.

Foundation

Genel olarak bakıldığında bu platformda daha sanatsal işlerin yer aldığını söylemek mümkündür. Üstelik direkt olarak bu sitede NFT’lerini satışa koyma şansınız olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bunun için ilk olarak bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyor. Bu davetiye ile birlikte gaz ücreti ödeyerek NFT’nizi satışa koyabilirsiniz. Ancak satın almak istiyorsanız buna gerek olmadığını da söyleyebiliriz.

Rarible

Bu alanda en bilinen platformlardan biri olan Rarible da oldukça kaliteli bir NFT platformudur. Benzer şekilde bu platform da dijital sanat konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Üstelik eserlerinizi satışa koyarken gaz ücretini alıcı öder seçeneğini işaretlerseniz bu şekilde satışa koymanız mümkün olacaktır.

Axie Marketplace

NFT destekli bir oyun olarak karşımıza çıkan Axie Infinity bu alandaki en büyük projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Platform üzerinde oyuncuların alıp satabileceği pek çok dijital hayvanlar ve daha pek çok şey bulunuyor.

SuperRare

Bu platformda ise daha sade NFT eserlerini görmenin mümkün olduğunu söylemek mümkündür. Kripto alanında sanatın gelişmesinde önemli katkıları olan bir platform olduğunu belirtmek mümkündür.

Mintable

Bu platform daha çok ücretsiz bir şekilde NFT’lerini satışa koymak isteyen kişiler için tercih edilmektedir. Ancak bunun yanında pek çok kaliteli NFT’ye de ev sahipliği yaptığını belirtmek mümkündür.İlerleyen dönemlerde platformun nasıl bir noktaya geleceğini ise göreceğiz.

Voice

Şu ana kadar bahsettiğimiz tüm NFT platformları arasında en az bilinenidir. Geçtiğimiz yıllarda Voice bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak sonrasında radikal bir değişime gitme kararı aldı ve NFT platformuna dönüştü. Şu anda Beta aşamasında olan bir site. Henüz yeni olan bir NFT platformuna en önden katılmak istiyorsanız Voice sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir