Voice NFT Satış Platformu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Voice günümüzde çok fazla bilinmese de gaz ücreti ödemeden NFT satış yapabileceğiniz yeni platformlardan biridir. Ancak site başlangıçta bir NFT platformu değildi. Geçtiğimiz yıllarda iddialı bir sosyal medya sitesi olarak karşımıza çıkmışlardı.

voice

Bilindiği üzere sosyal medyada pek çok bot hesap bulunuyor. Ayrıca pek çok kişi sahte hesaplar açarak insanlara siber zorbalık yapabilir ve hatta küfürler edebiliyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri de kişilerin gerçek isimlerini saklayabilmeleri. Yani anonimlik bir anlamda insanlara zorbalık yapması için ekstra bir cesaret veriyor. Durum böyle olunca gerçek hayatta yüz yüze olduğunda bir şey diyemeycekleri kişilere rahatça zorbalık yapabiliyorlar. Voice bunun farkındaydı ve bunun önüne geçmek için kişilerin gerçek kimlikleriyle üye olabilecekleri bir sosyal medya platformu geliştirmişti. Bir süre boyunca sosyal medya platformu açık kaldı. Ancak sonrasında radikal bir karar alarak NFT satış platformuna dönüştüler. Yapılan çalışmalar sonucunda geçtiğimiz aylarda Voice Beta versiyonu ile NFT satış platformunu açtı. Böylece kişiler platforma kendi ürettikleri NFT’leri yüklemeye başladılar.

Piyasada bilindiği üzere Opensea, Rarible ve Foundation gibi platformlar bulunuyor. Bu platformlar oldukça popülerler ve pek çok insan burada satış yapıyor. Fakat çok fazla kişinin NFT satışı yapıyor olması yeni gelen kullanıcıların satış yapamamasına sebep oluyor. O yüzde Voice gibi NFT sektörüne yeni giren platformlara katılmak sizler için oldukça önemli bir avantaj olabilir. Böylece platformun ilk üyelerinden biri olarak daha fazla kişiye NFT’lerinizi gösterme şansı elde edebilirsiniz. Eğer yetenekli bir sanatçıysanız burada daha fazla öne çıkmanız da mümkün olabilir.

Voice NFT Satışı Nasıl Yapılır?

İlk olarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin. Bunu yaptıktan sonra ana sayfada sağ üst kısımda Create kısmına tıklayın. Upload a File kısmına NFT’nizi yükleyin. Alt kısımdaki yere de aynı dosyayı yükleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Continue’ye tıklayın. Tittle kısmına eserinizin ismini, Description kısmına ise eserinizin açıklamasını yazın. Ardından iki kez Continue’ye tıklayın. Sonrasında karşınıza çıkan sayfada alt tarafta yer alan iki kutucuğu onaylayın ve Create diyin. Böylece NFT’niz platformda yayınlanmış oldu. Ancak henüz satışa koymadınız. Sadece platforma yükleme yaptınız.

Satışa koymak için List NFT’ye tıklayın. Fixed Price kısmına kaç Dolar’dan satacağınızı girebilirsiniz. Bu seçeneği işaretlerseniz sabit bir fiyattan satabilirsiniz. Eğer Auction seçeneğini işaretlerseniz açık arttırmayı seçmiş olursunuz. Buraya da açık artırmanın başlangıç fiyatını girebilirsiniz. Biri eserinize teklif verdiğinde 48 saatlik bir sayaç başlayacak. Sonrasında bu süre zarfında en yüksek teklifi veren kişi NFT’nizi alan kişi olacaktır. Platform henüz yeni olduğu için şimdiden avantajlardan faydalanmak mantıklı olabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir