Acun Ilıcalı’nın NFT Projesi Eneftio

NFT sektörü dünya çapında büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Ülkemizden de platform olarak pek çok projenin yapıldığını görüyoruz. Bunlar arasına giren isimlerden biri de Acun Ilıcalı oldu. Ünlü sunucu bilindiği üzere daha öncesinde Exxen projesi ile adından söz ettirmeyi başarmıştı. Yeni projesinin adı ise Eneftio

eneftio

Acun Ilıcalı’nın Eneftio projesi şimdiden büyük bir ilgi görmeye başladı. Elbette ki platformun henüz tam olarak satışlara açılmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak telefon numaraınızı, ad, soyad bilgilerinizi girerek şimdiden kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Enftio Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Platforma girdiğiniz kayıt için telefon numaranızı, adınızı, soyadınızı girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise telefon numaranıza bir mesaj gelecek. Bu mesaj yer alan linke tıkladıktan sonra artık telefon doğrulama işleminiz de tamamlanmış olacak.

Şu ana kadar platformun özellikleri hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak genel olarak diğer NFT platformları ile benzer özelliklere sahip olacak gibi görünüyor.

Platformu incelediğimizde NFT satın almak Türk Lirası ile satın alma işlemlerinin gerçekleştirileceğini görüyoruz. Bunun için kredi kartı ve banka kartı seçenekleri olacak. Elbette ki bu başlangıç kısmı için geçerli olabilir. İlerleyen dönemlerde kripto paralar da işin içine eklenebilir. Ancak belirtilen bu durumun ilk satış için geçerli olması. Eğer ikinci bir satış söz konusu olursa böyle bir zorunluluğun olmadığı platformda belirtiliyor.

Eneftio İşlem Ücretleri

Yazılan bilgilere göre belirlenen kampanya süresi boyunca ilk NFT satışı ve sonraki işlemleri yapmak ücretsiz olacak. Bu bağlamda belirli dönemde herhangi bir ücret alınmayacağını da belirtmek gerekiyor. Sonrasında ne olacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Eneftio Blockchain Ağı

Platformun kullanacağı blockchain teknolojisi ise Polygon ağı olacak. Bilindiği üzere bu ağı Opensea de ek bir seçenek olarak kullanıyor. Böylece bu sayede kullanıcılar Opensea platformunda yüklemeleri ücretsiz bir şekilde yapabiliyorlar.

Eneftio Ne Zaman Açılacak?

Şu an için platformun açıldığını ancak henüz NFT satışı yapılmadığını söylebiliriz. Zaman içinde yapılacak olan geliştirmeler ile birlikte platform işlemlere açılacak ve kişiler NFT’lerini yüklemeye başlayacak. Acun Ilıcalı gibi bir ismin böyle bir projeye girişmesi ise pek çok kişiyi şimdiden heyecanlandırdı. Çağımızın en popüler kavramlarından biri NFT projeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Ülkemizden de bu alanda başka girişimlerin olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani Türkiye’den ilk olarak bu işe girişen kişi aslında Acun Ilıcalı değil. Fakat önemli işler başaran bir ismin böyle bir sektöre giriş yapması pek çok kişinin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Birçok insan şimdiden ön kayıt işlemlerini yaptı ve platformun diğer özelliklerinin açılmasını bekliyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir