IBAX Network (IBXC) Nedir?

Günümüzün dikkat çeken yeni projelerinden biri olan IBAX Network bazı kişilere göre yeni Solana ya da Avax olarak anılıyor. Proje şu an için yapım aşamasında olduğundan ötürü kripto para birimi olan IBXC’nin piyasaya sürülmediğini belirtmek de faydalı olacaktır.

ibax network

IBAX ağı ile DAO oluşturmanız mümkündür. Üstelik bunu yapmak oldukça kolay olacak. Merkezi olmayan organizasyonlar ve kuruluşlar için oldukça iyi bir sistem olabilir. Böylesine bir kuruluş kişiler ya da herhangi bir yönetim tarafından yönetilmemektedir. Elbette ki her bir DAO’nun kendine has bazı kuralları bulunur. Bu kurallar ise akıllı sözleşmeler tarafından kodlanmaktadır. Elbette ki bunu yaparken yazılan kodun iyi olması oldukça önemlidir. Akıllı sözleşmelerde yapılacak olan hatalar ilerleyen dönemlerde çok ciddi sıkıntılara sebep olabilir.

IBAX Network Hakkında Bilmeniz Gerekenler

DAO’lar oldukça şeffaf bir yapıya sahiptirler. Böylece yapılan tüm işler ve paralar sistemde görülebilir. Böylece yolsuzluk ya da dolandırıcılık yapılma olasılığı da bir anlamda ortadan kaldırılmış olur. Bilançolar da genellikle herkese açık olan blok zincirinde yer alır. Yapılan her bir işlem tamamen şeffaftır ve herkese açıktır.

Ayrıca DAO’nun dünya çapında yaygınlaşması nispeten daha kolaydır. Çünkü geleneksel yöntemlerde kuruluşların önünde birçok engel bulunur ve küresel çapta yer almaları daha düşük bir ihtimaldir.

IBAX Network ile bunlar oldukça çeşitli olabilir. Pek çok yöne doğru, merkezi olmayan ya da merkezi ekosistemler bu ağ içinde bir arada olabilir. Farklı yönetişim biçimleri oluşturulması mümkündür.

Bunlara ek olarak bu ağda bir ekosisteminde çalışması da oldukça bağımsızdır. Buradan ekosistemin oluşturulabilmesi için IBXC ile direkt olarak bağlantı yoktur. Yani ekosistemler oluşturulabilir ve organizasyonlar tam anlamı ile bağımsız bir şekilde çalışıp, gelişebilirler. Kısacası IBAX’ten direkt olarak etkilenmezler.

Bu ağ içinde olmak bir anlamda daha önce gidilmemiş bir gezegende yeni bir ülke inşa etmeye benzemektedir. Üstelik gittiğiniz bu yeni gezegende kendi ülkenizi inşa etmek için de gerekli olan tüm araçlara da sahip olacaksınız. Oluşturacağınız bu ülke ise merkezi olmayan bir şekilde yönetilecektir. Kişiler yapılacak olan işlemleri için kendi para birimlerini kullanır ve gezegen de böylece özgürce gelişmeye devam edebilir. İnsanlar da ekosistemler oluşturabilmek için daha fazla insnnın faaliyetlerinin maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Bunlara ek olarak şu anda projenin airdrobuna katılmanız da mümkündür. Bunun için linke tıklayarak Airdroba katılabilirsiniz.

https://ibax.io/login?code=c254ad07

Siteye girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey Join Airdrop kısmına tıklayarak kayıt işleminizi gerçekleştirmenizdir. Kayıt için Twitter hesabınızı bağlamanız gerekiyor. Twitter hesabınızı bağladıktan sonra retweet görevlerini yaparak binlerce IBXC kazanmanız mümkündür.  Ödüller ise 1 Şubat 2022 tarihinde dağıtılacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir