Opensea Hediye NFT Gönderme Nasıl Yapılır?

Opensea platformu bilindiği üzere günümüzde NFT konusundaki en büyük pazar yerlerinden bir tanesi. Bu bağlamda pek çok sanatçının da bu platformda yer aldığını biliyoruz. Ayrıca birçok koleksiyonerde bu platformda bulunmaktadır.

opensea

Koleksiyonerlerin bu kadar fazla bulunması da elbette ki platformun en dikkat çekici özelliklerinden birisi. Günümüzde pek çok NFT platformu açılıyor olsa da Opensea bu alandaki yerini korumaya devam ediyor. Üstelik bu platformda kullanıcılar birbirlerine sahip oldukları NFT’leri hediye olarak da gönderebilmektedir.

Opensea platformunda hediyeyi sevdiğiniz bir kişiye de gönderebilirsiniz. Fakat bunun yanında eserlerinizin satın alınması için bir taktik olarak da bunu yapabilirsiniz. Eğer çok tanınan birilerini gönderirseniz ve o kişi sizin gönderdiğiniz hediyeyi satışa koyar ya da profilinde paylaşırsa bu daha fazla kişinin profilinizi ziyaret edeceği anlamına gelebilir. Böylece gelen kişilerden bazıları sizin NFT’lerinizi beğenirse satın almayı tercih edebilir. O yüzden arada bir hediye göndermekten kesinlikle çekinmeyin. Hediye göndereceğiniz kişileri seçmek içinse Stats kısmında Activity kısmına tıklayın. Burada Sales kısmını işaretleyin. Böylece o anda satın alma işlemlerini anlık olarak görebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada satın alan kişilerin profillerini inceleyin. Eğer bu kişiler koleksiyonerse ve eserlerinizi satın alma ihtimali varsa onlara hediye gönderin. Ayrıca profillerindeki eserleri de beğenebilirsiniz.

Opensea Hediye NFT Göndermek İçin Yapmanız Gerekenler

  • İlk olarak Opensea’deki profilinize giriş yapın.
  • Sonrasında göndermek istediğiniz NFT’nin olduğu sayfayı açın.
  • NFT’nizin olduğu sayfada sağ kısımda hediye paketi şeklinde şekle tıklayın. Üzerine geldiğinizde Transfer yazıyor olması gerekiyor. Buna tıklayın.
  • Tıkladığınızda eğer NFT’nizden 1 adet varsa direkt olarak adres girme sayfası çıkacaktır. Ancak NFT’nizden birden fazla varsa Quantity kısmı da çıkacaktır. Quantity kısmına NFT’nizden kaç tane göndermek istiyorsanız o kadar sayı girebilirsiniz.
  • Address kısmına ise hediye göndermek istediğiniz kişinin Ethereum ya da Polygon adresini girmeniz gerekiyor. Eğer Ethereum adresini girerseniz belirli miktarda gaz ücreti isteyebilir. Ancak Polygon adresine gönderirseniz herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.
  • Adresleri kopyalamak için hediye göndermek istediğiniz kişinin profiline gelin. Profiline geldiğinizde alt kısımda adres kısımları bulunmaktadır. Bu kısımda iki adres bulunabilir. O yüzden eğer Polygon ağından hediye göndermek istiyorsanız onun adresini kopyalayın.
  • Kopyaladıktan sonra bunu Address kısmına yapıştırın. Sonrasında ise Transfer kısmına tıklayın. Buna tıkladıktan sonra yeniden Transfer kısmına tıklamanız gerekiyor. Buna tıkladığınızda Metamask üzerinden imza atmanız gerekiyor. Onayı verdikten sonra NFT’niz hediye olarak gönderilecektir.

Eğer size bir kişi NFT olarak hediye göndermişse bu ilk olarak Hidden bölümünde görülmektedir. Oraya tıkladığınız hediyelerinizi görebilirsiniz. Bunların profinizde görülmesini istiyorsanız Unhidden seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece hediyeniz artık profilinizdeki görülecektir. Bu artık sizin olduğu için de istediğiniz fiyata satışa koyabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir