Voice Platformunda NFT Satışı Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en popüler trendlerinden biri hiç şüphesiz NFT. Günümüzde Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal devleri bile yakın zaman içinde bu sektöre giriş yapmak istiyor. Pek çok markanın da bu alanla ilgili çalışmalar yaptığını biliyoruz.

voice

Günümüzde artık NFT’leri internet ortamında neredeyse her yerde görüyoruz. Pek çok kişi yapmış olduğu çalışmalarla oldukça yüksek miktarlarda kazançlar elde edebiliyor. Voice da geçtiğimiz yıllarda bunun farkına vardı ve başlangıçta sosyal medya platformu iken sonrasında NFT platformuna dönüştü. Başlangıçta Voice, gerçek kişilerin yer aldığı bir sosyal medya platformu olmayı hedefliyordu. Gerçek kişilerden kasıt ise bot hesapların olmadığı herkesin gerçek kimlikleriyle yer aldığı bir sosyal medya platformundan bahsediliyordu. Bunun için de üyelik için iyi bir sistem kurmuşlardı ve kişilerin paylaşımlarını çok daha fazla kişiye gösterebilmesi için de nispeten adil bir sistem yapmışlardı. Pek çok kişi bu projenin iyi yerlere gelebileceğini düşünüyordu. Fakat Voice bu sosyal medya platformu olma kararından vazgeçti ve şu anda NFT satış platformu olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik içeriklerinizi yüklemek ve satışa koymak için herhangi bir gaz ücreti ödemeniz de gerekmiyor.

Voice’da NFT Satışa Nasıl Konulur?

Voice platformunda NFT satışı yapmak için ilk olarak bir üyelik açmanız gerekiyor. Gerekli bilgileri girdikten ve mail doğrulamalarını yaptıktan sonra artık NFT satışı yapmaya başlayabilirsiniz.

NFT’nizi satışa koymak için ilk olarak sağ üst bölümde bulunan Create kısmına tıklayın. Upload a File kısmına NFT’nizi yükleyin. Yükleme kısmının hemen altındaki kısmı seçerek yeniden aynı içeriğinizin yüklemesini yapabilirsiniz. Ardından Single seçeneğini seçin. Bu kısmın yer altında yer alan kutucuğu işaretleyin ve ardından Continue kısmına tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfada Tittle kısmına NFT’nizin ismini, Description kısmına ise açıklamanızı yazmanız gerekiyor. Açıklama kısmını iyi bir şekilde doldurmanız satılma olasılığını da artıracaktır. Bunu da yaptıktan sonra iki kez Continue kısmına tıklayın. Ardından karşınıza çıkan sayfada alt kısımda I agree ile başlayan kısımdaki kutucuğa tıklaın. Sonrasında Create dedikten sonra NFT’nizi platforma yüklemiş olacaksınız. Ancak şu ana kadar yaptığınız işlemlerle eserinizi sadece platforma yüklediniz. Satışa koymak için List NFT kısmına tıklayın. Burada Fixed Price derseniz sabit bir fiyattan eserinizi satışa koymuş olursunuz. Auction kısmına tıklarsanız açık artırma seçeneğini tercih etmiş olursunuz. Bunu tercih etmeniz durumunda belirlediğiniz miktarda biri teklifte bulunduğunda 48 saatlik bir sayaç başlayacak. Bu sürenin sonunda en yüksek teklifi veren kişi eserinizi satın almış olacak. Belirlediğiniz fiyatı da girdikten List kısmına tıklayarak eserinizi satışa koyabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir