Opensea Ücretsiz NFT Yükleme Nasıl Yapılır?

Hiç şüphesiz NFT sektörünün en önde gelen platformlarından bir tanesi Opensea. Bu platform üzerinden sahip olduğunuz NFT’lerinizin satışlarını yapmanız mümkündür. Günümüzde bu alandaki en popüler platformlar arasında yer almaktadır.

opensea

Günümüzde NFT satmak isteyen pek çok kişi platformlarda çeşitli gaz ücretleri ile karşı karşıya kalabiliyor. O yüzden de birçok kişi Opensea platformuna ücretsiz bir şekilde nasıl yükleme yapılacağını merak ediyor. Bu yazımızda sizler için tüm konuyu detayları ile birlikte anlatacağız.

Opensea Üyelik

Başlangıç için Metamask cüzdanınızı platforma bağlamanız gerekmektedir. Bu aynı zamanda satacağınız NFT’lerden gelen paranın da birikeceğiz cüzdan olacak. Opensea, Ethereum blockchaini üzerinde çalıştığından ötürü Metamask cüzdanınızı bağlarken Ethereum ağının açık olduğundan emin olun.

Metamask internet tarayıcınıza eklenti olarak kurabilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra üzerine gelin ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirin. Bunu yaptıktan sonra Opensea’ye gelerek cüzdanınızı bağlayın. Böylece kayıt işleminiz gerçekleşmiş oldu.

Opensea Ücretsiz NFT Yükleme Nasıl Yapılır?

Metamask cüzdanınızı bağladıktan sonra artık NFT’nizi yükleme kısmına geçiş yapabiliriz. Bu noktada ana sayfada sağ üst kısımda yer alan Create kısmına tıklayın. Image, Video, Audio, or 3D Model yazan kısma NFT’nizi yükleyin. Name kısmına ise eserinizin ismini yazın. Description kısmı ise açıklama kısmıdır. Bu kısımda İngilizce olarak NFT’niz ile ilgili bilgiler yazabilirsiniz. Bu eserinizin özellikleri ya da hikayesi olabilir. Genel olarak hikayesi olan eserlerin daha çok alıcı bulduğunu belirtmek gerekiyor.

Açıklama kısmını da doldurduktan sonra Collection kısmında eğer bir koleksiyon oluşturuyorsanız onu seçin. Koleksiyonunuz yoksa herhangi bir seçeneği seçmenize gerek yoktur.

Sonrasında karşınıza Blockchain kısmı çıkacak. Burada genel Ethereum seçilidir. İşte ücretsiz bir şekilde yüklemenin en önemli noktası da bu kısımdır. Bu kısımda Ethereum yerine Polygon ağını seçmeniz gerekiyor. Eğer Ethereum ağını seçerseniz NFT’niz için gas ücreti ödemeniz gerekir. O yüzden ücretsiz bir şekilde NFT yüklemek için Polygon seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

Bunları da yaptıktan sonra Create kısmına tıklayın. Böylece ücretsiz bir şekilde NFT yüklemeniz gerçekleşecektir. Ancak bu noktaya kadar sadece NFT’nizi platforma yüklediğinizi unutmayın. Sonraki kısımda ise NFT’nizi satışa koyacaksınız.

Opensea’de NFT Satışa Nasıl Koyulur?

Yükleme işleminin ardından NFT’nizin bulunduğu sayfada SELL seçeneğine tıklayın. Price kısmına NFT’nizi hangi fiyata koymak istediğinizi seçin. Ardından Complete Listing seçeneğine tıklayın. Sonrasında karşınıza çıkan sayfada Sign seçeneğine tıklayın. Bu işlemin ardından Metamask cüzdanınız çalışacak ve onun üzerinden işlemi onaylayın. Bunu yaptıktan sonra artık NFT’niz satışa hazır olacaktır. Tüm bunları eksiksiz bir şekilde yapmanız durumunda Opensea platformuna ücretsiz bir şekilde NFT yükleyebileceksiniz. 

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir