Twitter NFT’lerin Profil Resmi Olarak Kullamına İzin Verecek

NFT’ler günümüzde her geçen gün çok daha popüler olmaya başladı. Bu durumun farkına varan sosyal medya devleri de pazardan paylarını almak istiyorlar. Şu anda Facebook, Instagram gibi büyük sosyal medya platformlarının NFT ile ilgili çalışmalar yaptıklarını biliyoruz. Bu kervana Twitter da katıldı.

twitter

Twitter şu anda yeni bir özelliği test ediyor. Bu yeni özellik eğer hayata geçirilirse Twitter gerçekten de ilginç bir hal alacak. Buna göre platformda kişilerin NFT’lerini profil resmi olarak kullanabilecekler.

Yaşanan bu gelişme eğer hayata geçirilirse küresel çapta NFT’lere olan ilgide yüksek miktarda bir artış yaşanabilir. Bilindiği üzere NFT’ler ilk çıktığında reklamını en çok yapanlar haberciler olmuştu. Belirli kişilerin ve sanatçıların muazzam fiyatlara sattıkları NFT’ler haber yapıldı ve dünya çapında pek çok kişi bundan haberdar oldu. Elbette ki bu konudaki en önemli etkenlerden biri de sosyal medya. Sosyal medya üzerinden de bu yeni akım hızlı bir şekilde yayıldı. Günümüzde artık yüzbinlerce kişi bu alana yöneldi ve bu şekilde para kazanmaya çalışıyor.

Twitter ve NFT

Şu an için Twitter bu NFT özelliğinin Twitter Blue kullanıcıları için geçerli olduğunuz da belirtmek gerekiyor. Bilindiği üzere dünyaca ünlü futbolcu Neymar da bu NFT alanına girmiş ve oldukça yüksek fiyatlarda NFT satışı gerçekleştirmişti.

Hiç şüphesiz Twitter’ın getireceği bu yenilik oldukça yüksek bir ses getirecek. Bu değişiklikteki en büyük fark ise NFT’lerini profil resimlerini yapan kişilerin çerçevelerinin farklı görünmesi. Bilindiği üzere Twitter’ın klasik bir profil resmi çerçevesi bulunuyor. Bunun dışında bir çerçeveye sahip olmanız pek mümkün değil. Ancak NFT’nizi profil resmi olarak kullandığınız çerçeveniz altıgen biçiminde görünecek.

İlerleyen zamanlarda NFT daha pek çok alanda karşımıza çıkmaya başlayabilir. Reddit, Instagram hatta Youtube’da bile NFT’lerle alakalı önemli değişimler görebiliriz. Elbette ki her bir platformun kendine has bir yapısı bulunuyor. Yapılacak bu değişimlerin platfomlara nasıl bir etkisi olacağını zaman içinde daha net bir şekilde göreceğiz.

NFT’leri ilerleyen dönemde sanal dünyada çok daha fazla göreceğiz gibi görünüyor. Ülkemizde de bu alanda önemli çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Zaman için bu popülerliğin daha ne kadar süreceğini ve ne duruma geleceğini göreceğiz.

Günümüzde pek çok ünlü de NFT sektörüne giriş yapmıştı. Hem ülkemizde hem de dünyada birçok ünlü sanatçı NFT satışı yaptı ya da NFT satın aldı. Ülkemizden Cem Yılmaz da bilindiği üzere bazı çalışmalarını Opensea üzerinden satmıştı. Cüneyt Özdemir ise bir tweetini NFT olarak satmıştı. Aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın Eneftio isimli bir NFT sitesi açtığını ve çalışmalara devam ettiğini biliyoruz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir