Rarible NFT Satış Taktikleri

Günümüzün en popüler NFT satış platformlarından biri olan Rarible bu alanda etkin bir şekilde var olmaya devam ediyor. NFT’lerin giderek popüler bir hale gelmeye başlaması ile birlikte bu platformdaki satışların da artmaya başladığını biliyoruz. Ancak pek çok kişinin platformda yer alıyor olması bir anlamda yeni giren kişilerin de satış yapmasının zorlaşmasına sebep oluyor.

rarible

NFT sektörüne yeni giren pek çok kişi genellikle satış yapamıyor. Durum böyle olunca pek çok kişi de nasıl satış yapacaklarını oldukça merak ediyor. Elbette ki bu satış taktikleri bulunduğunuz platforma göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer sosyal medyada tanınan biriyseniz ya da çok fazla takipçisi olan bir hesaba sahipseniz satış yapma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

Bilindiği üzere Cem Yılmaz da geçtiğimiz aylarda kendi çizimlerini Opensea üzerinde NFT olarak satışa koymuştu. Bunda ünlü komedyenin çok yüksek bir takipçiye sahip olmasının büyük bir etkisi vardı. Elbette ki NFT satışı yapmak için elinizde Cem Yılmaz gibi milyonlarca takipçi olmasına gerek yok. Eğer ortaya çıkardığınızda ürün kaliteliyse satış yapma ihtimaliniz de yüksek olacaktır. Fakat oldukça yetenekli olmasına rağmen tanınan biri olmadığı için ortaya koyduğu ürünleri satamayan binlerce sanatçı bulunuyor. Bunun da elbette ki bazı sebepleri bulunuyor. Bilindiği üzere Rarible platformuna ücretsiz bir şekilde NFT yüklemeniz mümkün. Bunun için Metamask cüzdanınızı bağlayarak Rarible platformuna üyelik işleminizi gerçekleştirin. Ardından NFT yüklemesi yaparken gaz ücretini alıcı öder seçeneğini aktifleştirin. Böylece bu sayede ücret ödemeden NFT yüklemesi yapmanız mümkün olacaktır.

Rarible NFT Satış Taktikleri Nelerdir?

Eğer elinizde bir takipçi kitleniz bulunmuyorsa Rarible platformunda Activity bölümünü kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Activity bölümüne girdikten sonra All kısmına tıklayın. Sağ tarafta bulunan Filters kısmında Purchase kısmına tıklayın. Buraya tıklayarak anlık olarak platformda yapılan satışları görme imkanı elde edeceksiniz. Böylece NFT alan kişilerin profillerine buradan erişim sağlayabilirsiniz. Burada satın alma işlemini gerçekleştiren kişilerin profil linklerine tıklayın. Amaç sürekli olarak satın alma işlemini gerçekleştiren kişilerle etkileşime girmektir.

Satın alan kişilerin profillerine girerek NFT’lerini beğenin. Bolca beğeni atmanız oldukça yararlı olacaktır. Böylece bu kişi sizin onunla etkileşime geçtiğini görebilir. Ayrıca bu kişilere direkt olarak mesaj da gönderebilirsiniz. Öncelikli olarak kişiyi takip etmeniz de yararlı olacaktır. Bu kişilerle mesaj yoluyla iletişime girebilir ve dilerseniz NFT’nizin tanıtımını yapabilirsiniz. Böylece satış yapma ihtimaliniz de artmış olacaktır.

Ek olarak satın alma işlemi yapan kişilerin sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını takip ettikten sonra etkileşime de girebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarına mesaj atarak NFT’nizin tanıtımını yapabilirsiniz. Böylece sürekli olarak NFT alımı yapan kişilere ulaşabilir ve onların eserinizi satın almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Twitter’ı da aktif olarak kullanmanız yararlı olabilir. Pek çok NFT koleksiyoneri Twitter’da bulunmaktadır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir