En İyi Bulut Madenciliği Hizmetleri

Kripto para madenciliği son dönemlerin en çok ilgi gören konuları arasında yer alıyor. Her ne kadar bazı kripto para birimlerinin madenciliği nispeten daha kolay olsa da Bitcoin gibi kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak oldukça zor ve pahalıdır.

bulut madenciliği

Bitcoin ilk çıktığı dönemlerde madenciliğini yapmak çok daha kolaydı. Standart bilgisayarla bile bu madenciliği yapmak mümkündü. Ancak günümüzde bu artık neredeyse imkansız hale geldi. Üstelik kripto para madenciliği günümüzde oldukça masraflıdır. Madencilik yapmak istiyorsanız bunun için oldukça pahalı cihazları satın almanız gerekiyor. Üstelik bu cihazlar oldukça yüksek miktarda elektrik harcamaktadır. Yani bu cihazların aynı zamanda pek de çevre dostu olmadığını söylemek gerekiyor. Dünyanın en çok madencilik yapan ülkeleri arasında yer alan Kazakistan da bu konuda sorunlarla mücadele etmeye çalışıyor.

Buna benzer pek çok sorundan ötürü insanlar son yıllarda bulut madenciliğine yönelmeye başladı. Günümüzde bulut madenciliği hizmeti veren pek çok şirket bulunuyor. Bu hizmeti almak için herhangi bir cihaz satın almanıza gerek yoktur. Böylece oldukça pahalı kripto para madenciliği cihazlarını satın almadan ve elektrik masrafları olmadan madencilik yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle en iyi bulut madenciliği hizmetlerini derledik.

Gminers

Benzer şekilde İngiltere merkezi bir bulut madenciliği hizmeti olan Gminers kişilerin oldukça pahalı madencilik cihazları almadan Bitcoin madenciliği yapmasını sağlamaktadır. Benzer şekilde bu hizmette de minimum yatırım tutarı 250 Dolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak Bitcoin madenciliği yapmak isteyenlerin seçtiği hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bütçenize göre size uygun planları tercih edebilirsiniz.

Shamining

İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan Shamining günümüzdeki en iyi bulut madenciliği sitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. İngiltere merkezli oolan bu şirketin hizmetlerinden yararlanmak için minimum 250 Dolar yatırmanız gerekiyor. Genel olarak madencilikte oran ise % 143’tür. Dünyanın herhangi bir yerinden bu hizmetten yararlanmanız mümkündür.

Hashmart

Güvenilir bulut madenciliği hizmetlerinden biri olarak bilinen Hashmart’ın veri merkezleri ise Rusya ve Sibirya’da bulunuyor. Bilindiği üzere kripto para madenciliği oldukça güçlü ASIC denilen madencilik cihazlarıyla yapılıyor. Bu hizmetin ASIC madencilik havuzu olduğunu da belirtmek gerekiyor.

CryptoUniverse

Bu hizmette ise günlük ve aylık olarak gelir elde etmeniz mümkündür. Hash oranı kiralayarak Bitcoin kazanabilir ve kendi planlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu kiralama sürelerinde de size uygun olanları seçebilirsiniz.

Günümüzde pek çok bulut madenciliği hizmeti veren şirket bulunuyor. Bu şirketlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Ancak günümüzde bu hizmeti dolandırıcılık amacıyla kullanan pek çok site olduğunu da unutmayın. Herhangi bir bulut madenciliği hizmetini kullanmadan önce iyi bir araştırma yapın ve güvenilir olduğundan emin olun.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir