Pixel NFT Nasıl Oluşturulur ve Satılır?

Günümüzde NFT sektörünün giderek popüler bir hale geldiğini ve birçok insanın bu sektörden oldukça yüksek miktarda paralar kazandığını biliyoruz. Özellikle Pixel NFT koleksiyonlarının bu kadar yüksek fiyatlara alıcı bulması pek çok kişiyi bu alana yöneltmeye başladı.

pixel nft

Pixel resimler genel olarak yapımı oldukç kolaydır. Resim yeteneğiniz ya da bilginiz olmasa da bu tarz resimler yapmanız mümkündür. Genel olarak nasıl yapıldığının mantığını çözmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında yaratıcılığınızı kullanarak pek çok Pixer NFT yapabilirsiniz. Elbette ki bu tarz resimler yapabilmek için bazı araçlara ihtiyacınız olacak. Bu yazımızda sizler için detaylarını paylaşacağız.

Pixel NFT Nasıl Oluşturulur?

Pixel NFT oluşturabilmek için ilk olarak Pixil Art sitesini ziyaret edin. Bu platform sizlere ücretsiz bir şekilde online olarak Pixel resimler çizmenize imkan tanımaktadır. Siteye girdikten sonra Pixel resminizin boyutlarını seçmeniz gerekecek. Başlangıç için 32×32 seçmeniz daha faydalı olacaktır. Sonrasında resminizi yaptıktan sonra istediğiniz boyuta getirmeniz mümkündür. 32×32’de daha az kare bulunmaktadır ve bu başlangıç için size daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Sol tarafta bulunan araçlar ile Pixel resminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunların ne işe yaradığını deneme yanılma yoluyla öğrenebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır. Eğer belirli bir şeyin örneğin, Spider-Man’in Pixel versiyonunu çizmek istiyorsanız bunun için Youtube’da çizenlerden faydalanabilirsiniz. Youtube’a istediğiniz şeyin Pixel olarak nasıl çizildiğini aratın ve karşınıza nasıl yapıldığına dair bir video çıkarsa orada yapılanları birebir yaparak Pixel çizim yapabilirsiniz. Eğer bu şekilde yapmak istemiyorsanız uygulamanın çizim mantığını çözerek hayal gücünüzle NFT’ler çizebilirsiniz.

Çiziminizi yaptıktan sonra sol üst kısımda FILE kısmına tıklayın. Sonrasında ise EXPORT/DOWNLOAD seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan kısımda Pixel resminizin hangi boyutlarda olacağını seçip Download tuşuna basabilirsiniz. Böylece artık Pixel resminizi bilgisayarınıza indirmiş oldunuz.

Pixel NFT Nasıl Satılır?

Yapmış olduğunuz Pixel NFT’nizi NFT platformlarında satışa koyabilirsiniz. Günümüzde ücretsiz bir şekilde yükleme yapabileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır. Opensea, Rarible ve Mintable gibi platformlara yapmış olduğunuz NFT’nizi yükleyebilirsiniz.

Bu platformların her birinin kendilerine has NFT yükleme biçimleri bulunmaktadır. Eğer bu konularda hiçbir bilginiz yoksa öncelikli olarak araştırma yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Araştırma yaptıktan sonra üyeliğinizi gerçekleştirin ve NFT’nizi ücretsiz bir şekilde satışa koyun. Elbette ki ücretli bir şekilde de yüklenen platformları kullanabilirsiniz. Bu noktada tercih tamamen size kalmıştır.

Size belirtmiş olduğumuz Opensea, Rarible ve Mintable gibi platformların her birinin de NFT satışı için çeşitli satış taktikleri bulunmaktadır. Bu konular hakkında da araştırma yaparak taktikleri öğrenebilir ve NFT’nizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayarak satılmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir