WEMIX Nedir?

Wemix, Wemade Tree tarafından geliştirilmiş olan blockchain tabanlı bir oyun platformudur. Günümüzde bilindiği üzere merkezi olmayan uygulamalar çok daha popüler bir hale gelmeye başladı. Pek çok oyun şirketi de blockchain tabanlı oyunlar geliştirmeye başladı.

wemix

Wemix, kullanıcılara dijital varlıklar ve cüzdanlar için pazar yeri sağlamakta olan oyun dApp’leri için bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. WEMIX ise platformun simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunlar göz ününe alındığında Wemade’in 20 yıldan uzun süredir oyun sektöründe hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor.

WEMIX Nereden Alınır?

Günümüzde WEMIX almanın en iyi yolu hiç şüphesiz kripto para borsalarıdır. Fakat bunun için güvenilir borsaları kullanmanız sizler için çok daha faydalı olacaktır. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak için kayıt olmadan önce kripto para borsalarının güvenilir olup olmadığını araştırın. WEMIX’in satıldığı kripto para borsaları ise şu şekildedir:

  • Gate.io
  • Bybit
  • MEXC
  • Korbit
  • Bithumb
  • ZT

Daha öncesinde de bahsettiğimiz gibi Wemix Games, Wemade Tree’nin oluşturmuş olduğu blockchain oyun platformudur. Bunların yanında WEMIX cüzdanları, veri depolama, reklam ağları ve güvenlik modülleri gibi hizmetleri de sunmaktadır. Wemix, yüksek işlem maliyeti ve düşük işlem hızı problemini çözmek için yeni bir teknolojik yapı da kullanmaktadır.

Wemix bir anlamda blockchain oyunlarının bazı zorluklarını ve sınırlarını aşmak ve yeni bir oyun çağının başlangıcı olmak istiyor. Günümüzde her ne kadar oyun sektörü oldukça büyümüş olsa da blockchain oyunlarının hala çok fazla olmadığını ve bunların çok da popüler olmadığını söylemek mümkündür. Elbette ki bu bir geçiş süreci. Dünya çapındaki birçok oyun şirketinin de blockchain oyunlarına yatırım yaptıklarını biliyoruz. Zaman içinde piyasada çok daha fazla blockchain tabalı oyun görmeye başlayabiliriz. Ancak bu oyunların nasıl bir etki yaratacağını da zaman içinde göreceğiz. Günümüzde blockchain tabanlı oyunların sorunlarından biri sürdürülebilirliktir. Eğer sürdürülebilirliği yüksek oyunları piyasaya gelirse zaman içinde popülerliği de artacaktır.

Wemade Tree eksik bir blockchain hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Zaman içinde hızla genişlemeyi ve büyük ölçekli olarak benimsenmeyi hedefliyorlar. Bunlara ek olarak Wemade Tree, WEMIX ve Klaytn NFT pazarları hakkında bilgi sahibi olarak gelecek sene dünyanın en büyük oyun alanlarından Ethereum ana ağına dayalı olan bir NFT pazarına girmeyi de hedefliyorlar. Dünya çapında işlem görmekte olan bütün NFT biçimleri pazarlığa açık olacaktır. WEMIX oldukça iddialı projelerden bir tanesi ve zaman içinde hedeflediği şeylerin ne kadarını başarıp ne kadarını başaramadığını net bir şekilde göreceğiz. Oyun sektörünün de giderek popülerleştiği bir dünyada hedeflerine ulaşmaları çok da zor olmayabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir