Mintable NFT Yükleme Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler NFT platformlarından biri de Mintable. Bu platform oldukça uzun zamandır hizmet vermeye devam ediyor. Platformun bu kadar çok ilgi görmesindeki en büyük etkenlerden biri de herhangi bir ücret ödemeden NFT satışı yapılabiliyor olmasıdır.

mintable

Bilindiği üzere Ethereum tabanlı NFT sitelerine yükleme yapmak istediğinizde gaz ücreti ödemeniz gerekiyor. Ağdaki yoğunluğa bağlı olarak da bu gaz ücretleri oldukça yüksek fiyatlarda olabiliyor. O yüzden de pek çok kişi eserlerini satışa koymak için Mintable platformunu kullanmaya başladı. Genel olarak bakıldığından platformun kullanımı oldukça basittir. Sizler için detayları ile birlikte platforma nasıl NFT yükleyebileceğinizi paylaşacağız.

Mintable’a Üyelik Nasıl Açılır?

Platforma üyelik açmak oldukça kolaydır. Bunun için sahip olmanız gereken şey ise Metamask cüzdanıdır. Metamask cüzdanınızı indirmek için Google’a Metamask yazın. Google’ın resmi eklenti sitesinden Metamask’ı eklenti olarak indirin ve kurun. Kurduktan sonra ise gerekli yerleri doldurarak kaydınızı yapın. Bunu yaparken de size bazı anahtar kelimeler verilecek. Bunları kesinlikle bir yere kaydedin ve kaybetmeyin. İlerleyen zamanlarda eğer Metamask cüzdanınız ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız bu anahtar kelimeler hesabınızı kurtarmak için işinize yarayacaktır. Aksi takdirde cüzdanınıza erişiminizi tamemen kaybedebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra Metamask cüzdanınızı Mintbable’a bağlayın ve ardından kayıt işlemleriniz için sizden istenilenleri girerek kaydı tamamlayın.

Mintable Ücretsiz NFT Yükleme Nasıl Yapılır?

Ana sayfada üst kısımda bulunan Mint an Item kısmına tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza Create a new item kısmı çıkacak. Buraya tıklayın. Sonrasında ise Gasless olan seçeneği işaretleyin ve Proceed to Mint’e tıklayın.

İlk kısımda Art, Music, Videos gibi seçenekler karşınıza çıkacak. Bunlardan yüklemek istediğiniz esere uygun olanı seçin. Seçtiğiniz kategorinin de bir alt kategorisini seçmeniz gerekiyor. Benzer şekilde yine size uygun olanı seçin.

Listing Tittle ve Listing Subtitle kısımlarına ise eserinizi ismini ve alt başlığını girmeniz gerekiyor. Ardından, Add Files kısmına eserinizi yükleyin. Eğer eseri alacak olan kişinin görmesi için içerik eklemek istiyorsanız bir alttaki seçeneği işaretleyip yükleme yapabilirsiniz.

Item Description kısmına ise eseriniz ile ilgili açıklamaları yazabilirsiniz. Genellikle bu kısmın özenli bir şekilde yazılması gerekir. Örneğin, eserinizin bir hikayesi varsa bunu bu kısma yazabilirsiniz. Bu tarz şeyler eserinizi alacak olan kişilerin alma ihtimalini artırabilir.

Sonrasında ise karşınıza Fixed, Auction, Auction with Buy Now seçenekleri çıkacak. Eğer Fixed seçeneği seçerseniz eserinizi alacak olan kişinin belirlediğiniz sabit bir fiyattan alacağını belirtmiş olursunuz. Örneğin, 1 Ether değerinde satışa koyarsanız alacak olan kişi 1 Eter ödemelidir. Auction ise açık artırmayı ifade eder. Belirlemiş olduğunuz süre zarfında kişiler size belirlediğiniz taban fiyattan teklifte bulunabilirler. Belirlediğiniz süre dolduğunda en yüksek teklifi veren kişi eserinizin sahibi olur. Auction with Buy Now seçeneğinde ise hem açık artırma seçeneği hem de belirlemiş olduğunuz miktarda direkt alma seçeneği bulunur. Örneğin, eserinizi 24 saatlik bir açık artırmaya koydunuz ve aynı zamanda da birinin eserinizi direkt olarak alması için 1 Eter değerini koydunuz. NFT’nizi alacak olan kişiler isterse buna teklif verebilir ya da eserinizi satın almak için direkt olarak 1 Eter ödeyebilir.

Tüm bunları yaptıktan sonra ise LIST THIS ITEM kısmına tıklayın. Böylece artık eseriniz satışa hazır bir şekilde Mintable’da yayınlanmış olacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir