Ücretsiz NFT Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde bilindiği üzere onbinlerce NFT satışa sunuluyor. Üstelik artık öyle yöntemler gelişti ki bazı kodları kullanarak 10.000 NFT’yi yayınlayarak satışa koymanız bile mümkün hale geldi. Gün geçtikçe sektör daha çok büyüyor ve pek çok kişide bu sektöre girmek istiyor.

nft

Elbette ki bu sektöre giriş yapan pek çok kişinin temel motivasyonu para kazanmak. Ancak para kazanmak için de bir NFT oluşturmanız gerekiyor. Fakat bu kavramı sadece bir şeyleri çizmek olarak sınırlandırmak doğru değildir. Aklınıza gelebilecek her şeyi aslında NFT olarak satışa sunabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz bir fotoğraf bile aslında bir NFT olarak satışa konulabilir. Eğer iyi bir fotoğraf çekme kaliteniz varsa bunları satışa sunabilirsiniz.

Bunlara ek olarak çizim yaparak da NFT oluşturup satabilirsiniz. Elbette ki bunun için çizim yapmayı bir miktar biliyor olmanız da gerekiyor. Ancak hiç bilmiyorsanız da yapabileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. Bunları kullanarak yaratıcılığınız ile ortaya güzel eserler çıkarabilirsiniz. Bunun için bazı uygulamalar ve siteler işinizi görecektir. Ortaya çok daha iyi eserler çıkarmak istiyorsanız size önereceğimiz programların eğitim videolarını izleyebilirsiniz. NFT’niz ne kadar profesyonel görünürse satılma olasılığının da o kadar yüksek olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Bu bağlamda kendinizi tasarım ve çizim konularında geliştirmeniz sektöre giriş yapmak istiyorsanız yararınıza olacaktır.

Pixil Art

Bilindiği üzere NFT sektöründe çok fazla Pixel çalışmalar bulunuyor. Üstelik bunlardan bazıları oldukça yüksek fiyatlara satıldı. Çizim yapmayı çok fazla bilmiyor olsanız bile Pixil Art sayfasını kullanarak kolaylıkla çizim yapabilirsiniz. Bunun için de sayfaya girdikten sonra paneli kullanmayı öğrenmeye çalışın. Sonrasında genel mantığı anladıktan sonra gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Ayrıca belirli objelerin ya da karakterlerin çizimlerini pixel olarak yapmak istiyorsanız bunun için Youtube’da pixel çizim videolarını izleyebilirsiniz. Bu videolardaki tüm ayrıntıları Pixil Art’a uygulayabilir ve çizim yapabilirsiniz. Elbette ki burada tercih size kalmış durumda. Yaratıcılığınız ile ortaya yeni eserler çıkarmanız çok daha kolay olacaktır. Ancak bunun için ilk olarak çizim mantığını az çok çözmeniz gerekiyor.

Paint 3D

Neredeyse her Windows işletim sistemi olan bilgisayarda Paint 3D bulunmaktadır. Burada size sunulan pek çok hazır şekiller bulunmaktadır. Bu şekilleri kullanarak yaratıcılığınız ile ortaya çok güzel eserler çıkarmanız mümkündür. Elbette ki burada tasarım için seçenekler az çok yeterli olsa da diğer tasarım programlarına göre yapacağınız işlemler daha kısıtlı olacaktır. Ancak herhangi bir şekilde dijital çizim ya da tasarım yapmaya dair bilginiz yoksa bu program işinizi görecektir.

Photoshop ve Illustrator

Bu iki program günümüzde pek çok tasarımcının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kullanımı başlangıçta zor gelse de genel mantığını anladıktan sonra ortaya çok güzel eserler çıkarabilirsiniz. Bunun için Youtube üzerindeki eğitim videolarından yararlanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içinde kendi tasarımlarınızı yapabilir ve bunları NFT olarak satışa sunabilirsiniz. Bu iki programda kendinizi zaman içine geliştirebilirsiniz ortaya çok daha profesyonel işler çıkarabilirsiniz.

Genel olarak NFT yapabileceğiniz programlar ve siteler bu şekilde. Ancak piyasada bu tarz pek çok uygulama ve site bulunuyor. Bunlar dışında onları da deneyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış durumda. NFT’nizi yaptıktan sonra bunları Rarible, Opensea, Mintable ve Voice gibi platformlarda ücretsiz bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir