Opensea NFT Satış Taktikleri

Günümüzün hiç şüphesiz en popüler NFT satış platformu olan Opensea, bu alandaki önemli platformlar arasında yer alıyor. Bugüne kadar pek çok kişi burada NFT satışı yaptı ve platformda da birçok koleksiyoner bulunuyor.

opensea

Ayrıca bilindiği üzere Opensea’ye ücretsiz bir şekilde NFT yüklemesi de yapabiliyorsunuz. Bunu yapmak için NFT yüklemesi yaparken Polygon ağını seçmeniz yeterli olacaktır. Genellikle pek çok kişi platformun bu özelliğini bilmiyor. Opensea’de direkt olarak Ethereum ağı seçili olduğundan dolayı NFT sektörüne yeni giren kişiler bu detayı fark etmeyebiliyorlar. Ancak yükleme yaparken Ethereum ağı yerine Polygon ağını seçin. Böylece herhangi bir gaz ücreti ödemeden NFT’lerinizi platformda satışa sunabilirsiniz.

Her geçen gün Opensea’ye daha fazla insan NFT yüklüyor. Bu bir anlamda platform için avantaj olsa da yeni gelen kullanıcılar için oldukça büyük bir dezavantaj. Üstelik gaz ücretlerinin olmaması daha fazla insanın bu platformu tercih etmesine neden oluyor. Bu da kullanıcı sayısının artmasına sebep oluyor ve yeni gelen ya da var olan kullanıcıların NFT satışı yapamamalarına neden oluyor. Çünkü çok fazla NFT satışı yapan insan var ancak bunlara alacak olan kişi sayısı sanıldığı kadar da fazla değil. Bu kadar çok satıcı arasında sizin eserlerinizi alıcıların görmesi ve beğenip satın alması oldukça düşük bir olasılık.

Durum böyle olunca Opensea üzerinde daha fazla NFT alacak kişilere ulaşmamız gerekiyor. Bunun için de elbette ki bazı taktikler bulunuyor. Ancak bu taktikleri uygularsanız kesin olarak satış yapacaksınız diye bir kaide yok. Bu sizin eserinizin kalitesine, alıcıların beklentisine ve daha pek çok faktöre göre değişecek bir durum. Fakat bu taktikleri uygulamak, uygulamayanlara nazaran sizi daha çok öne çıkaracaktır.

Opensea NFT Satış Taktikleri Nelerdir?

Activity Bölümünü Kullanma

Ana sayfada üst bölümde yer alan Stats bölümünün üzerine geldikten sonra Activity kısmına tıklayın. Sonrasında ise sol kısımda Sales kısmına tıklayın. Böylece anlık olarak Opensea’de yapılan satışları görebileceksiniz. Burada amacımız NFT satın alma işlemi gerçekleştiren kullanıcılara ulaşmak olacak. Satın alma işlemi yapan kişilerin profillerini açın. Bu kişilerin NFT’lerine bolca beğeni atın. Böylece bu kişi sizin beğenilerinizle sizi fark edebilir ve profilinize bakarak satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

Hediye NFT Gönderme

Activity bölümünden benzer şekilde satın alma işlemi yapan kişilerin profillerini açın. Her kullanıcının profilinde adresleri bulunmaktadır. Bu adresleri kopyalarak onlara yapmış olduğunuz NFT’lerden hediye olarak gönderebilirsiniz. NFT’nizin olduğu sayfada hediye kutusu şekline tıklayarak hediye göndermek isteyeceğiniz kişinin adresini yapıştırın. Sonra da onaylayarak gönderme işlemini tamamlayın. Hediye gönderdiğiniz bu o kişinin hoşuna gidecektir. Böylece sizin profilinize girerek satın alma olasılığı da artmış olacaktır.

Sosyal Medya

Hiç şüphesiz NFT satışında en etkili yöntem sosyal medya. Sosyal medyada NFT’lerinizin iyi bir tanıtımını yapın. Eğer koleksiyonunuz varsa bu koleksiyone özel sayfalar da açabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi eserlerini sosyal medyada tanıtıyor. Özellikle Twitter, Instagram ve Reddit gibi platformları aktif bir şekilde kullanın. Ayrıca ne kadar çok takipçiye ulaşırsanız o kadar çok satış yapma ihtimaliniz artacaktır. Bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. O yüzden internet üzerinden kendinize bir kitle oluşturmanız size pek çok açıdan fayda sağlayacak ve satış yapma ihtimalinizi yüksek oradan artıracaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir