FanCraze Beta Sürümü Başlatıldı

Ülkemizde çok fazla popüler olmasa da kriket dünya çapındaki en popüler spor dallarından biridir. İlk olarak İngiltere’de ortaya çıkan oyun zamanla dünyanın pek çok bölgesinde oynanmaya başladı. Hindistan, Pakistan, İngiltere, ABD gibi birçok ülkede bu spor dalı büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

fancraze

FanCraze bu doğrultuda ICC yapmış olduğu anlaşma ile kriket alanındaki önemli anları NFT olarak kullanıcılarına sunuyor. 27 Ocak 2022 tarihinde ise kullanıcıların ilk NFT’leri alması için 3 paket satışa sunuldu. Bu paketlerde Epic, Rare ve Common olmak üzere üç farklı nitelikte NFT’ler yer alıyor. Paketler 9 Dolar, 49 Dolar ve 249 Dolar olmak üzere kullanıcılar için satışa sunuldu. Ancak sınırlı sayıda NFT olduğundan ötürü bu ödüller rastgele olarak kişilere dağıtıldı. Elbette ki bu paketler için ücret ödenmesi gerekiyordu. FanCraze’in bu ön satışına çok fazla kişi ilgi gösterdi ve birkaç teknik aksaklık yaşansa da ilk NFT’ler sahiplerine ulaştı.

FanCraze Beta Sürümü

FanCraze artık Beta sürümüne geçiş yaptı. Şu anda ilk aşamada bahsettiğimiz NFT’ler kullanıcılara satıldı. 30 Ocak 2022 gününde ise artık NFT pazar yeri açılacak ve kullanıcılar satın aldıkları NFT’leri satışa koyabilecekler. Pazar yerinin de açılması ile birlikte platforma çok büyük bir ilgi gösterileceği düşünülüyor.

Dünyanın en popüler sporlarından biri olan kriketin küresel çapta milyonlarca fanı bulunuyor. Özellikle bazı ilgilerde bu ilginin üst seviyede olduğunu belirtmek mümkün. Platform ayrıca kullanıcılara sadece NFT vermekle kalmıyor uzun vadede kriket yıldızlarıyla tanışma gibi pek çok imkanı da kullanıcılarına sunacağını iddia ediyor. Buna benzer projeler bilindiği üzere basketbol için de yapılmıştı ve çok büyük bir ilgi görmüştü. Benzer şekilde FanCraze’e de aynı ilginin gösterilmesi bekleniyor. Elbette ki platformun zaman için nasıl bir noktaya geleceğini hep birlikte göreceğiz.

FanCraze Bakiye Yükleme

Platformda paket ya da NFT satın almak için bakiye yüklemeniz gerekiyor. Bunun için platformun kullanıcılara pek çok seçenek sunduğunu da söyleyebiliriz. Fiat para birimleri ile bakiye yükleyebildiğiniz gibi kripto paralarla da bakiye yükleyebiliyorsunuz. Ancak hem kripto paralarda hem de fiat para birimlerinde bakiye yüklemesi yaparken belirli miktarlarda gaz ücreti kestiğini belirtmek gerekiyor. Bu gaz ücreti genel olarak birkaç dolar demek mümkündür.

Eğer kartınızdan direkt olarak bakiye yüklemesi yapmak istiyorsanız kart bilgilerinizi girerek internetten alışveriş yaptığınızdaki gibi ödeme yaparak yükleme yapabiliyorsunuz. Hesabınızda Dolar olmasa bile kur üzerinden mevcut fiyatla alım yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Polygon, Flow ve Solana ağlarını kullanarak da kripto para birimi yatırabilirsiniz. Bu noktada tercih tamamen size kalmış diyebiliriz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir