Ücretsiz NFT Yükleyebileceğiniz Siteler

NFT kavramı her geçen gün daha fazla insanın dikkatini çekmeye başladı. Özellikle piyasada bazı eserlerin milyon dolarlara satılıyor olduğu haberleri insanların bu alana daha fazla yönelmesine sebep oldu.

nft

Günümüzde pek çok insan NFT kavramının ne olduğunu anlamaya, üretmeye ve bunları satmaya çalışıyor. Ancak birçok NFT sitesine yükleme yaparken bazı gaz ücretlerini ödemeniz gerekiyor. Bu gaz ücretleri ise Dolar bazında olduğundan ötürü kişilere çok fazla gelebiliyor. O yüzden de pek çok kişi herhangi bir ücret ödemeden NFT yükleyebileceği siteleri arıyor. Bu yazımızda sizlerle ücretsiz bir şekilde NFT yükleyebileceğiniz platformları paylaşacağız.

Opensea

Bu alandaki en popüler sitelerden biri olan Opensea’ye herhangi bir ücret ödemeden NFT yüklemesi yapmanız mümkündür. Ancak bunu yaparken bilmeniz gereken bazı ufak detaylar yer alıyor. NFT’nizi yüklerken ücret ödememek için Ethereum ağı yerine Polygon ağını seçmeniz gerekiyor. Bunu yapmanız durumunda NFT’nizi ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında Opensea’nin oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

Rarible

Benzer şekilde Rarible da bu alanda bilinen değerli platformlardan biridir. Pek çok kişi bu platforma ücretsiz bir şekilde yükleme yapıldığını hala bilmiyor. Ücret ödemeden NFT yüklemesi için yapmanız gereken tek şey gaz ücretini alıcı öder seçeneğini seçmenizdir. Böylece herhangi bir gaz ücreti ödemeden eserinizi platformda satışa koyabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığından oldukça avantajlı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Mintable

Ücretsiz bir şekilde NFT yüklemek denildiğinde akla gelen ilk platformlardan biridir. Bu bağlamda herhangi bir ücret olmadığından ötürü pek çok kişi ilk olarak eserlerini bu platforma yükledi. Elbette ki Opensea kadar popüler değil ancak kendi içerisinde büyük bir ekosistem barındırdığını da belirtmek gerekiyor. Siz de direkt olarak bu platforma üye olabilir ve ücretsiz bir şekilde eserlerinizi satışa koyabilirsiniz.

Voice

Geçtiğimiz senelerde Voice oldukça büyük bir yatırım ile yeni bir sosyal medya olma yolunda ilerliyordu. Üstelik bu konuda yeni bir bakış açısı getirmeyi de başarmıştı. İnsanlar Voice’ta gerçek kimlikleri ile yer alıyordu. Sahte isimlere yer yoktu. Özellikle günümüzde Twitter gibi platformlarda açılan milyonlarca bot hesap aslında büyük bir bilgi kirliliğine yol açıyor. Üstelik bunların kim oldukları bile bilinmiyor. Ancak Voice bu girişimini rafa kaldırdı ve önemli bir değişikliğe giderek NFT platformu olacağını duyurdu. Bu bağlamda ise NFT platformu olarak karşımıza çıktı. Şu anda Beta aşamasında olsa da üyelik açarak NFT yüklemelerinizi yapmanız mümkündür. Platform yeni olduğundan ötürü eğer dikkat çekmeyi başarırsanız çok daha fazla insana hitap etmeye başlayabilirsiniz. O yüzden şimdiden yerinizi ayırmanız daha mantıklı bir hareket olabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir