Planet Quest Ücretsiz NFT Nasıl Kazanılır?

Son dönemlerde oyunlar da NFT sektörüne ciddi bir şekilde giriş yaptı. Bunlardan biri olan Planet Quest de en çok dikkat çeken projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda çıkması planlanan oyun bu sektöre ciddi bir giriş yaptı.

planet quest

Oyun henüz çıkmasa da projenin NFT’leri şimdiden pek çok kişiye dağıtıldı ve dağıtılmaya da devam ediyor. Üstelik direkt olarak bu NFT’leri alarak satışa koymanız mümkün. Elbette ki bu ücretsiz NFT’yi alabilmek için yapmanız gereken bazı şartlar bulunuyor. Planet Quest’in ücretsiz NFT’sini alabilmeniz için yapmanız gerekenleri sizlere aktaracağız.

Planet Quest ve NFT Alımı

Size vereceğimiz referanslı linke tıklayarak kaydolun. Referanslı bir link ile kayıt olmanız durumunda ekstra 10 Puan ile başlamış olacaksınız. Bu puanları şuanda kullanamıyor olsanız da ilerleyen dönemlede oldukça değerli olacaklar. O yüzden de şimdiden referans toplayarak ekstra puan toplamanız oldukça faydalı olacaktır. Elbette ki ücretsiz ilk NFT için puan toplamanıza gerek yoktur. Bunun için belirli işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Kayıt bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan kısımda MetaMask cüzdanınızı bağlamanız istenecektir. Eğer tarayıcınızda MetaMask kurulu değilse ilk olarak kurun ve üyeliğinizi gerçekleştirin. Kurulumu yaparken size verilen anahtar kelimeleri de kesinlikle kaybetmeyin. Çünkü ilerleyen dönemlerde cüzdanınızla ilgili sıkıntılar yaşarsanız bu anahtar kelimeler işinize yarayacaktır. Eğer bu kelimeleri kaybederseniz bir daha cüzdanınıza erişim sağlayamayabilirsiniz. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu bu kelimeleri güvenli bir yere kaydetmektir.

Metamask’ı da kurduktan sonra kayıt bölümünde cüzdanınızı bağlayın ve karşınıza çıkan seçeneklerin her birine onay verin. Bunlar temelde Immutable X için onaylardır. Tüm bu onayları vermenizin ardındna Sing in diyerek izinleri onaylayın. Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza üç seçenek çıkacak. Bunlardan herhangi birini seçin. Bu seçenekler alacağınız NFT’nin görünümüyle alakalı olacaktır.

Bunları yaptıktan sonra ise karşınıza bir Discord bağlantısı çıkacak. Buna tıklamanızın ardındna Discord’a girin ve Unlock kısmına tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza bir link çıkacak. O linke tıklayın. Ardından mail onayınızı yapmanız gerekecek. Eğer direkt olarak mail onayı yapamıyorsanız tekrardan Discord’a dönün ve Verify Mail seçeneğine tıklayın. Böylece bu şekilde mail onayınızı da yapmış olacaksınız.

Planet Quest Ücretsiz NFT Satışa Nasıl Konulur?

Tüm bunları yaptıktan sonra https://market.x.immutable.com/ bu siteye giriş yapın. Ardından sol üst bölümde bulunan Inventory bölümüne tıklayın. Buraya tıkladığınızda kazanmış olduğunuz ücretsiz NFT’yi göreceksiniz. Buna tıkladığınızda Rarity bölümünden nadirlik seviyesine de  bakabilirsiniz. Size verilen NFT ne kadar nadirse o kadar değerlidir. Ancak genel olarak Common yani yaygın NFT’ler çıkıyor. Yaygın olanların değeri diğerlerine göre daha azdır. Ancak oyun çıktıktan sonra eğer yapımcılar verdikleri sözleri tutarlarsa ve yeni NFT’ler basmaya kalkmazlarsa bu NFT’ler ilerleyen dönemlerde çok daha değerli olabilirler.

Inventory kısmına tıkladıktan ve NFT’nize girdikten sonra LIST FOR Sale kısmına tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza CHOOSE A CURRENCY seçeneği çıkacak. Buraya tıklayın ve Ethereum’u seçin. Bunu seçtikten sonra ise alt kısma ne kadar fiyata satmak istediğinizi girin. Bunu yaptıktan sonra Confirm’e tıklayın ve Metamask cüzdanınızdan onay verin. Finish’e tıkladıktan sonra artık NFT’niz satış için konulmuş olacaktır. Eğer NFT’niz satılırsa buradan gelen parayı Metamask cüzdanınızda kolaylıkla çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir