Venus.io (XVS) Nedir?

Venus son dönemde yatırımcıların en çok dikkatini çeken projeler arasında yer alıyor. Sistem, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmaktadır ve Maker ile  Compound tarafından kullanılana oldukça benzemektedir. Fakat bu iki protokolün de en iyi taraflarını bir araya getirmektedir.

venus

Ayrıca Binance Smart Chain oluşturarak bütün işlemler üç saniyede tamamlanabilmektedir. Günümüzde XVS ise Binance, KuCoin, EXMO, Gate.io ve FTX gibi piyasalarda da listelenmektedir. Yani satın almak isterseniz bu kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Token ve coinleri almanın en kolay yollarından biri kripto para borsalarıdır. Ancak piyasada bulunan tüm kripto para borsalarına üye olmadan önce iyi bir araştırma yapın ve güvenilir oldukların emin olun. Aksi takdirde bazı problemler ile karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Bu durumları yaşamamak için iyi bir araştırma yapın ve ihtiyacınıza göre bir kripto para borsası bulun.

Venüs.io Nedir?

Bu platform, kripto para birimlerine teminat sağlama ve faiz alma ihtimallerini açmak için kendi protokolünü kullanmaktadır. Ayrıca sitenin gelirini artırmak için alınmakta olan faiz karşılığında diğer kripto para birimleri de satın alınmaktadır. Böylece kazanç artırma imkanları da genişletilmiş olur.

VAI ise staking amacı ile kullanılmakta olan bir diğer jetondur. Böyle bir durumda XVS’yi de pasif bir şekilde almanıza izin vermektedir. VAI’nin maksimum arzı da belirlenmemiştir. Fakat günümüze kadar 100 milyonun üzerinde alındığını biliyoruz.

Bağlantı prosedürüne başlamak için ilk olarak MetaMask cüzdanını tarayıcınızda çalıştırmanız gerekmektedir. Bunu yapmak ise oldukça kolaydır. Eğer Chrome kullanıyorsanız Google  arama motoruna MetaMask yazdıktan sonra eklentiler kısmına MetaMask’ı yükleyin. Projenin sitesinde gerekli işlemleri yaparak bağlanın. Sonrasında MetaMask cüzdanı hizmete bağlamayı kabul etmeniz için sizden izin isteyecektir. Bunu kabul ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere finans kurumlarının vazgeçilmez gelir kaynaklarından biri de komisyonlardır. Finans kurumları her iki tarafında arasındaki mali ilişkisinden ücret almaktadırlar. Bu sayede finans kurumlarının ciddi anlamda gelir elde ettiklerini biliyoruz. Fakat günümüzde merkezi olmayan borsalar çoğunlukla bunu yapmamaktadır. Bu da günümüzde merkezi olan finans sistemlerinin daha az ilgi görmesinin önemli nedenlerinden bir tanesidir. Venüs de benzer şekilde müşterilerinden bir işlem ücreti almaz. Aynı zamanda para çekmek ya da transfer için de komisyon ödemezsiniz. O yüzden Venüs’ü cazip kılan özelliklerinden biri de budur.

Ethereum’da en çok ilgi gören iki DeFi projesi MakarDAO ve Compound’dur. Venüs bunların dezavantajlı kısımlarının neler olduğunu oldukça iyi analiz etmiş ve bunları giderecek şekilde çözümler getirmeye odaklanmıştır. Bu açıdan bakıldığında Venüs’ün önemli bir avantaja sahip olduğunu belirtmek mümkündür. O yüzden gelecekte Venüs.io karşımıza çok daha fazla çıkabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir