Yapay Zeka İle NFT Nasıl Yapılır?

Günümüzde NFT’ler oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulabiliyor. Durum böyle olunca pek çok kişi bu alana yöneldi. Genel olarak yapılan çizimlerin satışlarının yapıldığını biliyoruz. Elbette ki bu sektör sadece bunu kapsamıyor. Çekilen fotoğraflar, videolar hatta twitler bile NFT olarak satılabiliyor.

yapay zeka

NFT sektörüne yeni giren kişilerin en çok zorlandığı konulardan biri ise yeni çizimler yapabilmektir. Belirli programları kullanarak oldukça basit çizimleri yapmanız mümkündür. Adobe Photoshop, İllustrator gibi programları temel düzeyde öğrenerek yaratıcı çizimler yapabilirsiniz. Ayrıca Pixilart gibi siteleri kullanarak pixel çizimler de yapabilirsiniz. Bilindiği üzere pixel NFT’ler oldukça yüksek fiyata alıcı bulabiliyor. Genellikle pixel çizimler yapmak oldukça kolaydır. İnternet üzerinden pixel olarak çizimlerin nasıl yapıldığının detaylarına bakabilir ya da deneme yanılma yoluyla kolayca basit çizimler yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu çizimleri de Opensea ve Rarible gibi platformlarda satışa koyabilirsiniz.

Fakat bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ve çizim yapmayı bilmiyorsanız yapay zeka yardımı ile çizimler ortaya çıkarabilir ve bunları NFT olarak satışa koyabilirsiniz. Günümüzde çizim yapan pek çok yapay zeka kodu bulunuyor. Bunları kullanarak sizler de özgün çizimler yapabilir ve bunları NFT olarak kullanabilirsiniz. Üstelik bunun için yapmanız gereken işlemler de oldukça basittir. Belirli işlemleri yaptıktan sonra pek çok resim ortaya çıkarabilir dilerseniz her birini tek tek kullanabilir isterseniz de bunları birleştirerek video biçiminde NFT olarak kullanabilirsiniz.

Yapay Zeka İle NFT Yapımı

Aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak karşınıza çıkan sayfada nvidia-smi yazan kısma tıklayın. Buna tıkladıktan sonra karşınıza bir uyarı çıkacak. Yine De Çalıştır seçeneğini işaretleyin. Bu noktadaki işlemin onaylandığını yeşil tik işaretinin çıkması ile anlayabilirsiniz. Ardından “Download Required Python Packages “ kısmına tıklayın. Buradaki işlem bir süre sürecek ve sonrasında onay işareti çıkacaktır. Bunu da yaptıktan sonra Choose  Model to Download seçeneğine tıklayın. Bu kısımdaki işlem seçtiğiniz modele göre çok daha uzun ya da çok daha kısa sürebilir. Buradan da onay işaretini aldıktan sonra “Download Libraries for Neural Network” kısmına tıklayın. Buranın da onay işareti almasını bekleyin. Bir sonraki bölümde “Art Generator Parameters” kısmı yer alacak. Bu kısım oldukça önemli. Burada text kısmına İngilizce olarak nasıl bir resim istediğinizi yazabilirsiniz. Eğer İngilizce bilmiyorsanız Translate’i kullanabilirsiniz. Ayrıca İngilizce cümleler yerine sevdiğiniz sanatçıların isimlerini yazarak yapay zekanın bunlara benzer içerikler ortaya çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Bir ya da birkaç sanatçının ismini yazarak bunların karışımı bir eser ortaya çıkabilir. Yazdıktan sonra tıklayın ve onay işareti alana kadar bekleyin.

Tüm bunları yaptıktan sonra Run the Art Generator kısmına tıklayın ve bekleyin. Artık yapay zeka otomatik olarak ortaya yeni eserler çıkarmaya başlayacaktır. Her bir resmin ortaya çıkması bir miktar zaman alabilir. Çıkan resimlere sağ tıklayarak bilgisayarınıza tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir