Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin bilindiği üzere en eski kripto para birimleri arasında yer alıyor. Uzun bir süredir piyasada olduğu için de az çok değerini kanıtlamıştır. Durum böyle olunca kripto para dünyasına yeni giren kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında bu kripto para biriminin nasıl alınacağı yer alıyor.

litecoin

Litecoin satın almak konusunda bir araştırma yapıyorsanız karşınıza yüksek ihtimalle pek çok seçenek çıkacaktır. Çünkü bu kripto para birimini almanın pek çok farklı yöntemi bulunuyor. Ancak sizlere bu yazımızda en basit haliyle anlatmaya çalışacağız.

Kripto Para Borsaları

İlk olarak hangi kripto para borsalarında Litecoin olduğunu öğrenin. Bunlar arasında en güvenilir olan borsaya üye olabilirsiniz. Bu üyelik sürecinde sizden KYC yani Kimlik Doğrulama istenecek. Bir güvenlik prosedürü olmasından ötürü bunu yapmanız genel olarak bütün borsalarda zorunludur. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra banka hesabınızdan kullanmış olduğunuz borsaya para aktarımı yapmanız gerekiyor.

Eğer Binance kullanıyorsanız bunun için orada belirtilmiş olan IBAN numarasına gönderim yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ile ödeme yaparsanız ödemeniz haftanın 7 günü her saat direkt olarak ödeme yapabilirsiniz. Diğer bankalar ile yapmanız durumun işlemler bir miktar daha uzun sürebiliyor. Ne kadar miktarda alacağınıza göre paranızı bu IBAN adresine gönderdikten sonra paranız hesabınızda kısa süre içinde tanımlanır.

Ardından da eğer direkt olarak TL ile alabiliyorsanız Litecoin alabilirsiniz. Ancak alamıyorsanız Bitcoin alıp direkt olarak Litecoin ile takas yapabilirsiniz. Böylece artık istediğiniz miktarda Litecoin borsadaki cüzdanınızda görünüyor olacaktır. Dilerseniz bu kripto paranızı başka cüzdanlara da aktarabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir