Bedava Bitcoin Kazanmak Mümkün Mü?

Bitcoin hiç şüphesiz kripto para birimlerinin en popüleri ve en değerlisi. Günümüzde dünyanın en çok bilinen bu kripto para birimini bedava bir şekilde ücretsiz olarak kazanmanızın pek çok yolu bulunuyor.

bitcoin

Bitcoin kendi içinde pek çok avantaj barındırıyor ve sahip olduğu blockchain teknolojisiyle de ne kadar güvenli olduğunu kanıtlıyor. Oldukça yüksek değere sahip olsa da bu kripto para birimini ücret ödemeden elde etmek mümkün. Ancak bu yöntemleri kullanarak çok kolay bir şekilde yüksek miktarlarda Bitcoin kazanacağınızı düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz. Günümüzde eğer yüksek miktarlarda bu kripto para birimini elde etmek istiyorsanız madencilik yapmanız gerekir. Fakat bunun için de oldukça pahalı donanımlara ve madencilik için tecrübeye ve bilgiye sahip olmalısınız. Ayrıca bu donanımlara sahip olsanız bile Bitcoin kazanma ihtimaliniz sanıldığı kadar yüksek değildir. Üstelik her geçen gün de Bitcoin madenciliği yapmak zorlaşmaktadır. O yüzden eğer bedava Bitcoin kazanmak istiyorsanız sizinle paylaşacağımız yöntemleri denemeniz daha mantıklı olacaktır.

Günümüzde bazı oyun sitesi, platformlar ve kripto para muslukları kullanıcılarına ücretsiz olarak Bitcoin kazandırmaktadır. Ancak konuya tam olarak girmeden önce bu tarz platformların ya da sitelerin satoshi olarak ödeme yaptıklarını belirtmek gerekir. Bu genelde 0.00000001 BTC biçiminde olur. Çoğunlukla sitenin belirtmiş olduğu satoshi miktarı kadar bakiye biriktirdiğinizde ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Bitcoin Muslukları

Günümüzde neredeyse her kripto para musluğunda Bitcoin ile ödeme yapılmaktadır. Ayrıca sadece Bitcoin’e özel olarak hazırlanmış musluk siteleri de bulunmaktadır. Bu siteler ya da uygulamalar içinde sizlere verilen bazı görevler vardır ve her görevin karşılığında kazanabileceğiniz BTC miktarı bulunur. Eğer görevi doğru bir şekilde yaparsanız da BTC, bakiyenize eklenir. Genellikle bu görevler oldukça basittir. Görevler ne kadar zor ve zaman alıyorsa kazancınız da aynı derecede yükselmektedir. Bu görevler arasında anket doldurmak, site linklerine tıklayarak ziyaret etmek, reklamlara tıklamak, video izlemek, oyun oynamak gibi pek çok görev yer almaktadır. Fakat bu görevleri yapmanız karşılığında size ödenen miktar sanılanın aksine çok da yüksek miktarlarda değildir. Genelde oldukça düşük miktarlarda ödeme yapılır.

Bitcoin muslukları sitelerine üye olmadan önce kesinlikle güvenilir olduğunda emin olmanız gerekir. Günümüzde scam denilen pek çok musluk sitesi bulunmaktadır. Bu tarz scam siteler sizlere pek çok görev yaptırarak üzerinizden para kazanırlar. Ancak işin sonunda size ödeme yapmazlar. Bir süre sonra da site tamamen kapanır ve karşınızda herhangi bir muhattap bulamazsınız.

Bunlar ile birlikte size bir gün içinde yatıracağınız Bitcoin ikiye hatta üçe katlayacağını iddia eden siteler de bulunur. Bu sitelerin sizden istediği şey onların Bitcoin cüzdanlarına BTC’yi göndermeniz ve 24 saat boyunca onlara emanet etmenizdir. Bunun karşılığında da 24 saat ya da parayı katlayarak size vereceklerini iddia ettikleri sürenin ardından katı katına size ödeme yapacaklarını iddia ederler. Başlangıçta bu tarz siteler yatırılan düşük miktardaki kripto para birimleri için bazı kişilere vaat ettikleri katta kullanıcılara ödeme yaparlar. Ancak buradaki amaç kendilerini güvenilir gibi göstererek daha fazla kişinin sisteme dahil olmasını ve para yatıran kişinin de daha fazla yatırmasını sağlamaktır. Genellikle bu siteler bir süre boyunca açık kaldıktan sonra kapanır ve yatırdığınız parayı da çekemeden kaybetmiş olursunuz. O yüzden bu tarz sitelerden uzak durmanız sizler için çok daha faydalı olacaktır.

Tarayıcı ile Ücretsiz Bitcoin Kazanmak

Crypto Tab gibi tarayıcılar da kullanıcılarına ücretsiz Bitcoin kazandırmaktır. Tıpkı Google Chrome gibi olan bu internet tarayıcısını kullanarak ücretsiz Bitcoin kazanmak mümkündür. Burada tarayıcı sizin bilgisayarınız üzerinde madencilik yapar. Tarayıcıyı kullanmanız durumunda bilgisayarınızda yavaşlama da görülebilir. O yüzden bu yöntem ile kazanıp kazanmamak tamamen size bağlı. Bu tarz tarayıcıların da güvenilir olup olmadığını ve ödeme yapıp yapmadığını çok iyi bir şekilde araştırın.

Oyun Oynayarak Bitcoin Kazanmak

Günümüzde bazı siteler sadece oyun oynayarak bedava Bitcoin kazanmak mümkündür. Bu tarz sitelerin içinde genelde oldukça basit oyunlar yer alır. Oyunları oynadıkça da kripto para birimi kazanırsınız. Daha fazla kripto para birimi kazanmak için de bazı siteler kripto para yatırmanızı talep eder. Belirli miktarda Bitcoin yatırmanız karşılığında oyun oynayarak normalde kazandığınızı iki katına ya da daha fazlasını çıkarmanız da mümkündür. Ancak bu tarz sitelere üye olmadan önce internet üzerinden araştırmanızı iyi bir şekilde yapın. Eğer site güvenilir değilse kesinlikle üye olmanızı tavsiye etmiyoruz.

Tüm bunlara ek olarak bedava Bitcoin kazanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak günümüzde internet üzerinde ücretsiz kripto para kazanabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. İnternet üzerinden iyi bir araştırma yapın ve bunlar arasında güvenilir olanları deneyerek BTC kazanın.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir