Bitcoin Milyarderleri

Başlangıç olarak günümüzde ismini açıklamak istemeyen binlerce Bitcoin sahibi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu kişiler arasında pek çok Bitcoin milyarderleri de bulunmaktadır.

bitcoin milyarderleri

Ancak buna karşılık olarak herkes tarafından bilinen pek çok yatırımcı olduğunu da biliyoruz. Elinde oldukça yüksek miktarda Bitcoin bulunduran kişilere bilindiği üzere Bitcoin Balinası denilmektedir.

İlk Bitcoin Balinası ise hala gerçek kimliğini bilmediğimiz Satoshi Nakamoto’dur. Ortaya atılan iddialara göre Satoshi Nakamoto’nun elinde 1 Milyon Bitcoin bulunuyor. Bitcoin’in günümüzdeki değeri baz alındığında bunun ne kadar büyük bir servet olduğunu hesaplayabilirsiniz.

Ancak Bitcoin’in kurucusu dışında bu kripto para birimine yatırım yapan pek çok milyarder de bulunuyor. Forbes’ın hazırlamış olduğu listede şu kişiler bulunmaktadır.

Matthew Roszak

Matthew Rozsak ise Bitcoin’e çok erken zamanlarda 2011 yılında yatırım yapma başlayan kişilerden biri. Bu kişi ise blok zinciri altyapı şirketi olarak hizmet vermekte olan Bloq’un başkanıdır.

Tim Draper

Bilindiği kadarıyla 1,5 Milyar Dolar serveti olan Tim Traper, 2014 senesinden beri bu kripto para birimine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss

Dünyaca ikizlerin her biri ellerinde 3 Milyar Dolar tutmaktadır. Bir süre sonra ikili Bitcoin yatırım yaptılar. Şu anda ellerinde oldukça yüksek miktarda Bitcoin bulundurdukları biliniyor.

Brian Armstrong ve Fred Ehrsam

Brian Armstrong bilindiği üzere günümüzde dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Fred Ehrsam da onun kurucu ortaklarından biridir.

Barry Silbert

Bu kişinin servetinin ise 1,6 Milyar olduğu düşünülmektedir. Barry Silbert, 2015’te Digital Currency Group’un kurulmasından sorumluydu. Ayrıca CoinDesk’in de sahibidir.

Changpeng Zhao

Bu kişi ise bilindiği üzere Coinbase ile birlikte dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen kripto para borsalarında Binance kripto para borsasının kurucusudur. Kendisinin 2 Milyar Dolar’ın üzerinde bir serveti olduğu biliniyor.

Michael Saylor

Bu kişi ise dünyaca ünlü yazılım şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’sudur. Kendisi bu kripto para dünyasına nispeten geç girmiş olmasına karşın kendi sermayesini Bitcoin’e yatırmıştır.

Bu kişilerin her birini bir anlamda balina olarak nitelendirmek mümkündür. Eğer bu balinalar ellerindeki yüksek miktardaki Bitcoinleri satarsa piyasa bundan önemli ölçüde etkilenebilir.

Balinalar genellik uzun ve orta vadeli birikimler döngülerinde nasıl hareket edeceklerini bilirler. Bir anlamda daha fazla satın almak için yeri geldiğinde fiyat düşüşlerinden faydalanırlar. Bazı kişilere göreyse bu aynı zamanda daha önemli bir artışın ilk işaretlerinden biridir.

Bunlara ek olarak daha pek çok Bitcoin milyarderi bulunmaktadır. Diğer milyarderleri ve genel olara bilinen milyarderleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Chris Larsen
 • Zhan Ketuan
 • Michael Saylor
 • Changpeng Zhao
 • Barry Silbert
 • Brian Armstrong
 • Fred Ehrsam
 • Cameron Winklevoss
 • Tyler Winklevoss
 • Matthew Rozsak
 • Tim Draper
Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir