Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır?

Temelde kripto para birimi almak ve göndermek amacı ile kullanılan platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformda ise ADA kullanılmaktadır.

cardano

Genel anlamda bu kripto para birimi güvenli ve hızlı şekilde direkt olarak transfer yapmanıza imkan tanır. Sadece bir kripto para para birimi değil, bunun ötesinde küresel çapta şirketler, devletler ve kişiler tarafından kullanılmakta olan finansal uygulamaların olduğu bir platformdur. Ancak bu yazımızda platformunda ötesinde bu kripto para birimini nasıl satın alabileceğinizin detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

Günümüzde bu kripto para biriminin almanın en iyi yolu kripto para borsalarını kullanmaktadır. Hem Türkiye’de hem dünya çapında bulunan güvenilir kripto para borsalarınını kullanarak satın alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için öncelikli olarak güvenilir bir kripto para borsası bulmanız gerekmektedir. Bunun için de internet üzerinde kapsamlı ve derinlemesine bir araştırma yapın. Güvenilir olmasının yanında kullanıcı dostu olup olmadığını da iyi bir şekilde araştırmanıza dahil edin.

Ardından kişisel bilgilerinizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girmenizin isteneceği üyelik kısmına girmeniz gerekiyor. Ayrıca sizden TC kimlik numaranız ile birlikte doğum tarihi bilgileriniz de istenebilir. Bunları doğru bir şekilde girin. Sonrasında hesabınızın onaylanması için sizden e-posta ve telefon numarası onayı istenecektir. O yüzden e-postanıza gelen kod ile telefon numaranıza gelen kodu gerekli olan kısımlara yazarak hesabınızı onaylayın. Bazı kripto para borsaları işlem yapabilmeniz için sizde KYC yani kimlik doğrulama isteyebilir. Bunu da kimliğinizin ön ve arka kısımlarının fotoğrafını çekerek yapmanız istenecektir. Ayrıca bazı borsalar yüz tanıma sistemini kullanarak sizden selfie çekmenizi de isteyebilir. Tüm bunları doğru bir şekilde yapmanızın ardından artık borsa işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat kimlik bilgileriniz gibi hassas bilgilerinizi borsalara yükleyeceğiniz için bu sitelerin güvenilir olduğundan kesinlikle emin olun. Emin olmadığınız ya da güvenmediğiniz sitelere kesinlikle kimlik bilgilerinizi göndermeyin.

Üyelik işlemlerinin ardından para yatırma ve çekme bölümüne gidin. Burada eğer TRY yatırma seçeneği varsa yatırmak istediğiniz tutarı gönderin. Kısa bir süre içinde göndermiş olduğunuz para borsadaki hesabınızda görünecektir.

Para gönderimi yaparken kripto para borsasının size söylemiş olduğu talimatları harfiyen yerine getirin. Aksi takdirde hatalı ya da eksik bilgilerden dolayı gönderiminiz iptal edilebilir.

Üye olduğunuz borsada direkt olarak yatırmış olduğunuz TRY ile Cardona satın al seçeneği varsa anında satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak direkt olarak TRY ile alamıyorsanız Bitcoin aldıktan sonra direkt olarak Cardono alabilirsiniz. Genelde Bitcoin ile her kripto para birimi borsa içinde satın alınabilmektedir.

Cardano (ADA) Nakite Çevirme

Eğer elinizde bulunan Cardano’yu nakite çevirmek istiyorsanız direkt olarak borsadan satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Cardano borsanın dışındaki bir cüzdanda bulunuyorsa bunu öncelikli olarak borsaya göndermeniz gerekir. Paranız borsadaki Cardano adresine geldikten sonra satış işlemini gerçekleştirerek paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir