Ethereum Nasıl Alınır ve Satılır?

Ethereum son dönemlerin en çok dikkat çeken kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Kripto para birimi olmasının ötesinde altında yatan proje ve fikirlerle Bitcoin’in ardından en değerli kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

ethereum

Ethereum blok zincirini besleyen token ise Ether olarak bilinir. Günümüzde neredeyse her yerde işlem gördüğü bilinior. Neredeyse Bitcoin kadar da likiditeye sahiptir. Sahip olduğu tüm bu özelliklerden dolayı pek çok bu kripto para birimini satın almak istiyor. Ancak kripto para dünyasına yeni giren kişiler bunu tam olarak nasıl yapacağını bilmeyebilir. Bu gayet doğal bir durumdur. İşin detaylarını öğrenmeye başladıkça kripto para birimlerini satın almanın ya da satmanın ne kadar kolay olduğunu da fark edeceksiniz.

Kripto Para Borsaları

Günümüzde Ethereum almanın ya da satmanın en basit yolu kripto para borsalarıdır. Bu borsalar binlerce kişiyi bir araya getirirler ve pazarlıklarda en yüksek likitide ve hızı sunma eğilimleri bulunmaktadır. Herhangi bir kripto para borsasında hesap açmak oldukça basit ve hızlıdır.

Bu kripto para borsaları aracılığı ile elinizde bulunan kripto para birimlerinin piyasa fiyatları ile kolay bir şekilde alıp satabilme imkanınız bulunmaktadır. İsteğinize göre anlık olarak satış ve alış yapabileceğiniz gibi istediğiniz fiyattan alım ve satım emri de oluşturabilirsiniz. Bu emiler ise öngörmüş olduğunuz fiyata ulaştığı anda direkt olarak gerçekleşir. Emir satın almak ya da satmak için de yapılabilir.

Küresel çaptaki neredeyse her kripto para borsasında Ether bulunmaktadır. Her bir borsanın ise kendi için bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak bir kripto para borsasına üye olmadan önce yapmanız gereken ilk şey bu borsanın güvenilir olup olmadığından emin olmaktır. Bunun için internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapın ve uzun süredir hizmet vermekte olan güvenilir kripto para borsalarına üye olun. Aksi takdirde güvenilir olmayan kripto para borsalarına üye olmanız durumunda yatırmış olduğunuz paraları da geri alamayabilirsiniz. Böyle bir mağduriyet yaşamamak için güvenilir kripto para borsalarını iyi bir şekilde araştırın. Şüphe duyduğunuz kripto para borsalarına da kesinlikle üye olmayın. Günümüzde farklı pek çok borsa bulunuyor. Bunlar arasında size en uygun olanı seçerek Ether alabilirsiniz.

Ether almak için ilk olarak güvenilir bir kripto para borsası bulun. Sonrasında ise kayıt olmak için gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurun. Sonrasında sizden telefon ve e-posta doğrulaması istenecektir. Ayrıca pek çok borsa sizden KYC denilen kimlik doğrulaması da istemektedir. Bunun için de kimliğinizin ön ve arka kısımlarının fotoğraflarını yüklemeniz gerekir. Kimlik bilgileriniz gibi önemli bilgilerinizi paylaşacağınız için üye olacağınız borsanın güvenilir olduğundan kesin olarak emin olmanız önemlidir.

Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kredi kartınız ya da banka kartınızla borsaya para yatırmanız gerekmektedir. Borsanın para yatırma şartlarına uygun olarak satın almak istediğiniz miktarda parayı yatırın. Ardından bir süre sonra yatırdığınız para borsadaki hesabınıza yansıyacaktır. Ardından kripto para satın al bölümüne giderek satın alma işleminizi direkt olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer elinizde bir cüzdanda Ether bulunuyorsa. Aynı şekilde onu da borsadaki adresinize yatırarak sonrasında takas etmek istediğiniz kripto para birimiyle değiştirebilirsiniz. Bunun dışında direkt olarak paranızı fiat para birimine dönüştürerek sonrasında banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir