Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum, programcıların uygulama geliştirebilecekleri bir blockchain platformudur. Kısacası geliştiricilerin uygulamalar geliştirebilecekleri devrim niteliğinde bir yeniliktir. Bu platformun tokeni ise Ether olarak adlandırılır. Aynı zamanda bir ICO’ya katılmak istiyorsanız ya da başka bir kripto para birimi satın alacaksınız bir ödeme aracı olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Ethereum’un gelecekte uygulamalar için bir platform olacağına güveniyorsanız, Ether bir yerde başarılı bir yatırım olabilir.

Günümüzde Ethereum piyasa değeri bakımından Bitcoin’den sonra dünyanın en değerli kripto para birimidir. Aynı zamanda yüzlerce ICO projesi Ethereum’u bir yapı platformu olarak kullanmıştır.

Bugün, Ethereum 65 milyar doları aşan piyasa değeriyle dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve 750’den fazla ICO projesi Ethereum’u bir yapı platformu olarak kullandı.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Pek çok kişi günümüzde Ethereum kripto para birimi satın almak istiyor. Ancak günümüzde kripto paralar popüler olsa da henüz pek çok insan onlara nasıl sahip olacaklarını bilmiyorlar. Sizler için Ethereum nasıl alınır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Kripto Para Para Borsaları

Dünya üzerinde pek çok kripto para birimi satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz kripto paraları bulunur. Binance ve Coinbase gibi kripto para borsaları bunlar arasında en popüler olanıdır. Ancak günümüzde çok daha fazla kripto para borsası bulunuyor ve bunların sayısı her geçen daha da artmaya başlıyor. Eğer Ethereum’u bu şekilde satın almak istiyorsanız öncelikli olarak bu kripto para borsalarından bir tanesini üye olmanız gerekir. Fakat üye olmadan önce kayıt olacağınız borsanın güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için de internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapmanız çok daha yararlı olacaktır. Güvenilir bir borsa bulduktan sonra gerekli bilgileri girerek üye olun. Pek çok borsa KYC denilen kimlik doğrulamasına ihtiyaç duyar. O yüzden bu sitelere kimlik bilgilerinizi göndereceğiniz için güvenilir olmasına ekstra bir dikkat etmeniz gerekiyor.

Kripto para borsasına üye olduktan sonra artık satın alma işlemine geçiş yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra site üzerinde AL ve SAT kısımlarını göreceksiniz. Buraya girdiğiniz karşınıza Ödeme Yöntemleri kısmı çıkar. Burada size en uygun olan ödeme yöntemini seçerek para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Havalesi İle Ödeme

Genelde kripto para borsaları size para yatırmanız için banka havalesi seçeneğini sunar. Mevcut banka hesabınız üzerinden para yatırdığınızda bu para otomatik olarak kripto para borsasına da yatmış olur. Havale yaptığınız için kripto para borsasının belirttiği bankaya mesai saatleri dışında ve hafta sonu gönderdiğinizde bunun kripto para hesabınıza geçmesi zaman alabilir. O yüzden de kripto para borsasının belirtmiş olduğu banka üzerinden göndermeniz işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde yapmanıza imkan sağlayacaktır.

Örneğin, Binance hesabınıza bunu Ziraat hesabınızda 7/24 göndermeniz mümkündür. Para yatırma işlemini gerçekleştirdikten bir süre sonra para hesabınızda görünür. Ancak bu para hesabınızda TL olarak görünür. Bu durum kripto para borsalarına göre değişiklik gösterebilir. Binance’ta TL olarak göründüğü için bunu artık istediğiniz kripto para birimini dönüştürebilirsiniz.

Eğer kripto para borsasında direkt olarak Ethereum satın alabiliyorsunuz, Ethereum kısmına gelerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat izin vermiyorsa öncelikli olarak paranızı istenilen kripto paraya dönüştürmeniz gerekir. Bu genellikle Bitcoin ya da USDT olur. Gerekli şartlara göre istediğiniz kripto paraya dönüştürüp sonrasında Ethereum satın alabilirsiniz.

Musluklar

İnternet üzerinden Ethereum kazanabileceğiniz pek çok musluk sitesi bulunuyor. Musluk sitelerinde size verilen görevleri yaparak düşük miktarlarda Ethereum kazanabilirsiniz. Ancak bunlar genellikle oldukça düşük miktarlardadır. O yüzden musluk sitelerinden çok yüksek miktarlarda Ethereum kazanmayı ummayın. Eğer bir musluk sitesi size çok yüksek miktarlarda Ethereum kazanabileceğinizi iddia ediyorsa yüksek ihtimalle sizi dolandırmaya çalışıyordur. O yüzden bu tarz musluk sitelerinden uzak durmanız daha yararlı olacaktır. Piyasa da bu tarz pek çok site bulunuyor. Kullanıcılara pek çok görev yaptırıyorlar ve bunun karşılığında da ödeme yapmıyorlar. Bu sebepten ötürü uzun zamandır piyasa da bulunan musluk sitelerine göz atmanız daha yararlı olacaktır.

Online İşler

İnternet üzerinden yapacağınız pek çok iş karşılığında da Ethereum kazanabilirsiniz. Günümüzde bazı site ve forumlarda yapılan iş karşılığında Ethereum ile ödeme yapılmaktadır. Eğer internet üzerinden yapabileceğiniz işler varsa, bunları yaptıktan sonra bu şekilde ödeme alabilirsiniz. Fakat bunu yaparken de olabildiğince dikkatli olmaya çalışın. Çünkü dolandırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Komisyoncular

İnternet üzerinde pek çok forumda Ethereum alım ve satımı yapan komisyoncular vardır. Genelde bu kişiler sizden direkt olarak banka hesaplarına ödeme alırlar ve karşılığında da size denk gelen miktarda Ethereum’u içinde kendi belirlediği komisyona göre gönderir. Benzer şekilde elinizde bulunan Ethereum’u da bu komisyonculara satabilirsiniz. Genelde en çok tercih edilen seçenek de budur. Diyelim ki elinizde Ethereum bulunuyor ve bunu nakite çevirmek istiyorsunuz. Ethereum’un 1000 TL değerinde olduğunu varsayalım. Eğer komisyoncu %25 oranında komisyon alıyorsa, sizden Ethereum’u alır ve karşılığında hesabınıza 750 TL para gönderir. Bu şekilde internet üzerinde kripto para bozum işlemleri yapan pek çok kişi bulunuyor. Fakat kripto paralarınızı bozduracağınız kişilerin güvenilir olup olmadığına kesinlikle dikkat edin. Bu konuda referanslarına bakmanız güvenilirlik konusunda çok daha büyük bir katkı sağlayacaktır.

Tüm bu yöntemler ile Ethereum satın alımı yapmanız mümkündür. Size en uygun yöntemi seçerek siz de Ethereum sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir