Huobi Prime List Nedir?

Huobi Prime List en kısa tabiriyle Huobi borsasının ön satış yaptığı bölümdür. Bu bölümde piyasada yeni listelenecek olan kripto paraların satışı yapılır. Ancak genellikle bu satış için belirli şartları karşılamanız gerekir. Elbette ki gerektirmediği ön satışlar da olabilir fakat genel olarak platformun bu konuda belirli şartları koyduğunu belirtmek gerekiyor.

huobi prime list

Huobi Prime List özellikle ülkemizde çok büyük bir ilgi görüyor. Bunun sebebi ise burada listelenen kripto para birimlerinin ön satıştan sonra x10, x20, x30, x40x, x50, x60 ,x70 x,80, x90 ve x100 ve üzeri yapabiliyor olmasıdır. Elbette ki her ön satışı yapılan token için böyle bir kar bırakacak olması garanti değildir. Ancak genel olarak bakıldığından yapılan ön satışlardan yatırım yapanlar bu şekilde kazançlar elde ettiklerini görebiliyoruz.

Huobi Prime List Nasıl Kullanılır?

Huobi, ön satışlar için kullanıcıların bazı şartları yerine getirmesini istemektedir. Bunun için geçmiş dönemlerde satış öncesinde hesabınızda en az 50 USDT ya da 2000 HT tutmanız gerekiyordu. Ancak günümüzde daha fazla hesap ile katılımı önlemek adına hesapların belirlenen tarihe kadar 200 USDT değerinde spot işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor. Yani dileğinize göre dört kez 50 USDT, iki kez 100 USDT değerinde işlem yapmanız mümkündür. Burada amaç 200 USDT değerinde işlem yapmaktır. Ancak bunu yaparken de dikkatli olun. O yüzden de Huobi’yi kullanmasını bilmiyorsanız ilk olarak internet üzerinden nasıl kullanıldığını öğrenin. Ayrıca bu platformu nasıl kullanacağınızı gösteren pek çok videoda bulunmaktadır. Eğer kripto para borsaları hakkında hiçbir bilginiz yoksa kesinlikle nasıl kullanıldığını öğrenmeniz çok faydalı olacaktır. Aksi takdirde para yatırmaya çalışırken paranızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için nasıl kullanıldığınız öğrenmeniz önemlidir.

Huobi Prime List’in nasıl kullanıldığını öğrenmek için 22 Aralık’ta yapılacak olan GMPD ön satışı ve şartlarını inceleyebiliriz. Böylece sizler de ön satışlara nasıl katılacağınızı daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce her ön satışın farklı şartlar içerebileceğini de aklınızdan çıkarmayın. O yüzden ön satış kısmındaki talimatlari dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Gamesapad (GMPD) Ön Satışı

Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra Kimlik Doğrulaması yapmanız gerekiyor. KYC işlemlerini tamamlamayan kişiler ön satışa katılamamaktadır. O yüzden bunu yaptığınızdan emin olun. Sonrasında ise başka bir borsadan Huobi’ye kripto para gönderebilirsiniz. Ön satışdan önce işlem ücretlerini de hesaba katarak 55 Dolar’lık kripto para gönderin. Bu kripto parayu USDT’ye çevirin. 50 USDT ile 4 kez herhangi bir kripto para birimini al sat yapın. Böylece 200 USDT’lik spot işlem hacmi şartını da karşılamış olacaksınız. Bu işlemlerin ardından hesabınızda 50 USDT olduğundan emin olun. Çünkü ön satış başlamadan önce hesabınızda 50 USDT olması gerekiyor. Aksi takdirde ön satışa katılamazsınız. Ön satışın belirtilen saatte başlaması ile birlikte 50 USDT işleme alınacak ve ön satış süresince kullanılamayacak. Yapılan çekilişte eğer GMPD ön satışına hak kazanırsanız 50 USDT değerinde GMPD alacaksınız. Hak kazanamazsanız 50 USDT yeniden hesabınıza eklenecek ve yeniden kullanıma açılacak. Yani 50 USDT’yi kaybetmiş olmayacaksınız. Ayrıca bunun yerine 2000 Dolar değerinde HT tutarak da çekilişe katılabilirsiniz.

Neredeyse her hafta Huobi bir tokenin satışını gerçekleştiriyor. O yüzden bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız Huobi’yi takip etmeniz daha faydalı olacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir