Peercoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin’in 2009 yılında piyasaya sürülmesinin günümüze kadar pek çok kripto para birimi ondan ilham aldı. Peercoin de aynı şekilde bu ilham alanlardan biri olsa da onun da kendi içinde kendine has özellikleri bulunmaktadır.

peercoin

Peercoin’in en önemli özellikleri arasında Mülkiyet Kanıtı kavramını tanıtmış olmasıdır. Bunun amacı ise ağ üstünde daha çok kontrol elde edebilmektir. Ayrıca Proof of Work konseptine de oldukça yakındır. Böylece Peercoin de para birimlerinin daha adaletli bir şekilde paylaşımını teşvik etmektedir.

Peercoin’in daha iyi bir şekilde anlayabilmek için öncelikli Bitcoin’i anlamamız gerekir. Kripto para birimleri bilindiği üzere dijital bir varlık olarak karşımıza çıkarlar. Varlığı bir anlamda internet ve teknolojik ortamlar ile şartlandırılmış durumdadır. Bitcoin şu anda dünyanın en popüler dijital para birimi olarak karşımıza çıkar. Eşler arası sistem üzerine oluşturulmuştur. Yani Bitcoin ile gerçekleştirilmekte olan işlemler bir anlamda devlet, hükümet düzenlemelerinden geçmez. Fakat önemli bir küresel yatırım aracıdır. Günümüzde pek çok ticari işlemlerde ödeme olarak da kabul edilmektedir.

Peercoin Nedir?

Bu kripto para biriminin kodu Bitcoin’e dayanır. Fakat onunla arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Peercoin ilk olarak 2012 yılının sonunda Bitcoin’e dayanarak geliştirildi. Fakat temel amacı Bitcoin ağına güç sağlamak için gerekmekte olan yüksek miktardaki enerjiyi olabildiğince azaltmaktı. O yüzden de PPC madenciliği sürecine hibrit bir yaklaşım getirildi. Bitcoin ile arasındaki en büyük fark ise budur.

Peercoin de tıpkı Bitcoin gibi herkese açık olan blockchain teknolojisini kullanır. Bu da yapılan işlemlere yüksek oranda güvenlik getirmektedir. O yüzden de pek çok insan aracılara güvenmek zorunda kalmadan paralarını göndermek ve almak amacıyla kripto para birimlerini kullanıyorlar. Bu konuda ilk öncü olarak para birimi Bitcoin’di. Fakat ilerleyen zamanlarda geliştiriciler yapısında bazı problemler buldu ve bunun üzerine altcoinler oluşturulmaya başlandı. Bunlar arasında dikkat çekenlerden biri de Peercoin’dir.

Temelde pratik çalışma bazında bu kripto para birimi iletişim ağı içindeki değişimler ile temsil edilebilmektedir. Burayı daha iyi kavramak için herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto para birimlerini değiştirmenin mümkün olabileceğini düşünebilirsiniz. .

Peercoin gibi daha pek çok kripto para birimine yatırım yapmayı düşünüyorsanız bunun kendi içinde önemli riskler içerdiğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Çünkü kripto para birimleri spekülasyona açıktır ve oldukça oynak bir yapıya sahiptir. Ayrıca direkt olarak denetlenmeleri gibi bir durum da söz konusu değildir. Günümüzde kripto para birimleri ile dolandırıcılığa uğrayan pek çok insan da bulunmaktadır.

Böyle bir problemi yaşamamak için yatırım yapmadan önce riskleri iyi bilmeli ve işin detaylarını iyi bir şekilde araştırmalısınız.

Peercoin Nasıl Satın Alınır?

Peercoin satın almanın en basit ve kolay yolu kripto para piyasalarını kullanmaktadır. İnternet üzerinde Peercoin’in satıldığı kripto para borsalarını araştırın. Sonrasında ise bu borsalar arasında en güvenilir olanının hangisi olduğunu bulun. Ancak borsanın güvenli olduğundan kesinlikle emin olmanız gerekir. Aksi takdirde bazı dolandırıcılıklara maruz kalabilirsiniz. Sonrasında ise bu borsaya üye olabilir ve buraya para aktardıktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat satın alma işleminizi gerçekleştirmeden önce kripto para birimin avantajlarını ve içerdiği riskleri iyi bir şekilde değerlendirin. Bu noktada bazı analiz tekniklerini öğrenmeniz size pek çok açıdan fayda sağlayabilir. O yüzden de bunları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gereksiz riskleri almanıza engel olacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir