Polkastarter (POLS) Nedir?

Polkadot blok zinciri üzerinde bir IDO platformu olarak karşımıza çıkan Polkastarter son dönemlerin en dikkat çeken projelerinden biridir. Yeni başlayanlar bu protokolü kullanarak DeFi alanında zincirler arası token satışlarını başlatlatmaktadır.

polkastarter

Günümüzde POLS satın almak istiyorsanız bunun elbette ki en basit yolu bir kritpo para sitesini kullanmaktır. Bunun için kripto para biriminin listelendiği borsalara göz atabilir ve üyelik işlemini gerçekleştirerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kripto para borsalarına üye olmadan önce ilk olarak borsa hakkında iyi bir araştırma yapın. Önceliğiniz borsanının güvenilir olup olmadığını öğrenmek olmalıdır. Bunların yanında borsalar hakkında yapılan değerlendirmelere ve derecelendirmelere göz atabilirsiniz.

Polkastarter (POLS) Nereden Alınır?

Günümüzde Polkastarter (POLS) pek çok borsada listelenmektedir. Genel olarak bakıldığında listelendiği borsalar ise şu şekildedir;

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi
  • Kucoin
  • Bittrex
  • FTX
  • EXMO

POLS

Platformda kullanıcıların işine yarayan token POLS’dur. Kullanıcılar bu tokeni pek çok amaç için kullanabilirler. Oylamaya katılmak, bahisler yapmak, işlemleri ücretlerini ödemek gibi pek çok amaç için POLS kullanılabilir. Ayrıca bazı platformlarda Polkastarter, Öğren ve Kazan bölümlerinde de bulunmaktadır. Bu platformlarda Öğren ve Kazan kısmında Polkastarter hakkında bilgilendirici ve oldukça kısa dersler bulunur. Derslerin sonunda çoğunlukla test sorusu da kullanıcılara sorulur ve doğru cevabı veren kişi belirtilen ödülü alır. Günümüz kripto para borsalarında da bu tarz etkinliklerin olduğunu biliyoruz.

Platform ise ilk olarak 2020 yılının sonlarında piyasaya girdi. Zaman içinde platform hızla büyüdü ve bir süre sonra IDO konusunda kullanılan en popüler platformlardan biri oldu. 2021 yılının Şubat ayında ise Ethereum blok zincirinde çalışmaktadır. Fakat ilerleyen dönemlerde ise Polkadot ağına geçeceklerini biliyoruz. Platformun en dikkat çeken tarafı ise kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantaj. Böylesine kısa sürede popüler ve yaygın hale gelmesine de kullanıcılarına sunmuş olduğu avantajların büyük bir önemi olduğunu da belirtmek gerekir.

Günümüzde POLS konusunda yatırımcıların yatırım yapmasının en büyük sebepleri arasında projeye olan güvenlerinin olduğunu görüyoruz. Bu kripto para dünyasında oldukça önemlidir. Çünkü pek çok kişi yatırım yaptıkları kripto para biriminin ne tür bir amaca hizmet ettiğini bile bilmiyor. Üstelik piyasada herhangi bir amaca hizmet etmeye tokenler olduğunu da biliyoruz. Ancak Polkastarter altında yatan fikirler ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar ile POLS’a pek çok kişinin yatırım yapmasını sağladı. Nispeten yeni bir proje olarak karşımıza çıkıyor olsa da zaman içinde oldukça popüler hale geldi ve ilerleyen dönemlerde çok daha fazla konuşacağız gibi görünüyor. Elbette ki ilerleyen dönemlerde durumunun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir