Tezos (XTZ) Muslukları

Temelinde tıpkı Ethereum gibi akıllı sözleşmeler platformu olan Tezos, merkezi olmayan bir blockchain oluşturmayı amaçlar. Bunu da dijital bir toplum oluşturarak yapmayı hedeflemektedir. Bu amacına da nispeten ulaşmış demek de mümkündür. Ancak zaman içinde çok daha büyük işlere imza atacak gibi görünüyor.

tezos

Kripto para biriminin dijital topluluklarda büyük ilgi görmesi ile birlikte Tezos muslukları da ortaya çıktı. Musluk sitelerinden belirli başlı görevleri yapıyorsanız ve bunun karşılığında da kripto para birimi olarak ödeme yapıyorsunuz. Genel anlamda kripto para musluklarının işleyişi bu şekildedir.

Görevleri neredeyse her kişinin yapabileceği kadar basittir. Elinizde bulunan bilgisayar ya  da akıllı telefonlar ile bu görevleri yapabilirsiniz. Bu görevler içinde internet sitelerini ziyaret ederek belirtilen süre içinde bulunmak, reklam tıklamaları, video izlemeleri, anketleri doldurmak ya da üyelikler açmak bulunmaktadır. Elbette ki görevler sadece bunları sınırlı değildir. Bazı sitelerde çok daha çeşitli görevler bulunuyor. Bu görevler internet üzerinden yapabileceğiniz her türlü görevi kapsayabilmektedir. O yüzden bu konuda bir sınır koymak da pek mümkün değil.

Verilen görevleri doğru bir biçimde yapmanız durumunda karşılığı olarak belirtilen miktardaki kripto paranızı site içindeki bakiyenizde görebilirsiniz. Burada bakiyeniz birikir ve ödeme almak için belirli bir bakiyeyi biriktirmeniz gerekir. Bu ödeme limitidir ve ona ulaştıktan sonra kripto para cüzdanınıza çekebilirsiniz.

Fakat bu ödemelerin cüzdanınıza geçmesi zaman alabilir. Bazıların birkaç saat içinde geçmesine rağmen bazılarında günler sürebilir. Bu hem kripto para biriminin işleyişine hem musluk sitesinin işleyişine bağlıdır. O yüzden bu iki faktörü göz önüne almanız da oldukça önemlidir.

Güvenilir Tezos (XTZ) Muslukları

XTZ muslukları ile ücretsiz kripto para kazanmak nispeten kolay olsa da ilk olarak güvenilir bir site bulmak daha zorlu olabilir. Piyasada uzun süredir hizmet veren musluk siteleri bulunmaktadır. Bunların güvenilir olduğu seneler içinde kanıtlanmıştır.

Ancak yeni sitelere üye olmadan önce iyi bir araştırma yapın ve bir şekilde güvenilir olduğundan emin olun. Aksi takdirde ödeme yapmayan scam sitelerden birine üye olabilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir