Ücretsiz Kripto Para Nasıl Kazanılır?

Kripto paralar gün geçtikçe daha popüler bir hale geliyor ve pek çok insan da ücretsiz bir şekilde kazanç elde etmenin yollarını arıyor. Günümüzde ücretsiz bir şekilde kripto para kazanmanın da pek çok yöntemi bulunuyor.

kripto para

Kripto paralar yaygınlaşmaya başladıkça kullanım alanları da genişlemeye başladı. O yüzden de ücretsiz kazanmanın da pek çok yolu bulunuyor. Bunlar arasında en popüler yöntem ise kripto para musluklarıdır.

Bitcoin Muslukları

Kripto para musluklarının hayatımıza girişi Bitcoin ile birlikte olmuştur. İlk 2010 senesinde Gavin Andresen tarafından insanlara duyurulmuştur. O dönemde oldukça basit bazı görevleri yaparak 5 Bitcoin ödülü kazanabiliyordunuz. Elbette ki bu artık günümüzde mümkün değil. Çünkü Bitcoin’in değeri oldukça yüksek bir şekilde arttı. Artık Bitcoin muslukları ile satoshi olarak ödeme yapılıyor. O dönemde bu muslukların amacı esasında Bitcoin’in daha çok tanınır hale gelmesini sağlamaktı. Çünkü çok fazla kişi tarafından bilinmiyordu ve yaygınlaşmasını sağlayacak en iyi şeylerden biri de musluklardı.

Kripto para musluklarından para kazanmak için bazı basit görevleri yapmanız beklenir. Bu görevler arasında anket doldurmak, verilen bazı bağlantılara tıklamak, internet sitelerinde bir süre boyunca kalmak ya da video izlemek gibi pek çok görev yer alabilir.

Ethereum Muslukları

Bu kripto para biriminin muslukları da Bitcoin ile aynı mantıkta çalışır. Veri madenciliği ve reklamlar Ethereum’u ücretsiz kazanmak için en iyi yollardan biridir. Günümüzde pek çok Ethereum musluğu bulunmaktadır. Bunların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Litecoin Muslukları

Benzer şekilde bu yöntemler ile ücretsiz Litecoin kazanabilirsiniz. Musluk sitesine göre görevler çeşitlilik göstermektedir. Bazı görevler oldukça basit iken bazıları oldukça zorlu ya da zaman alıcı olabilir. Bir görev ne kadar çok vakit alıyorsa bunun karşılığında vereceği ödül de aynı derece de artacaktır.

Monero Muslukları

Kripto para muslukları arasında ödeme olarak en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri de Monero’dur. Bu muslukları kazanarak ücretsiz Monero kazanmak mümkündür.

Zcash, Tron, BNB ve daha pek çok kripto para biriminin de muslukları bulunmaktadır. Musluklar konusunda aslında oldukça büyük çeşitlilik bulunmaktadır. Neredeyse popüler olan her kripto para biriminin musluğu bulunmaktadır. Ancak bunlara üye olmadan önce yapmanız gereken şey bu sitelerin güvenilir olup olmadığından emin olmaktır. Çünkü piyasada pek çok scam site bulunuyor ve bunların sayısı da gün geçtikçe artmaya başlıyor. Bunun önüne geçmek için internet üzerindeki araştırmanızı oldukça iyi bir şekilde yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Özellikle uzun bir süredir hizmet veren ve güvenilir olduğunu kanıtlamış musluk sitelerini kullanmanız da fayda var.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir