Fenerbahçe Token Nedir?

 Bilindiği üzere dünya üzerindeki bazı futbol kulüpleri kendi tokenlerini çıkarmaya başladılar. İlk olarak bu işe girişen kulüpler ise dünya çapındaki kulüpler oldu. Türkiye’den ilk olarak bu adımı atan takım Fenerbahçe Spor Kulübü oldu ve Fenerbahçe Token ön satışı yapıldı.

fenerbahçe token

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Paribu arasında bir işbirliği yapıldı. Bu işbirliği neticesinde ise Fenerbahçe Token’ın ön satışı gerçekleştirildi. Yapılan bu satış ile bir rekor kırıldı ve bu ön satış 1,5 saat içinde tamamlandı. Bu ön satışın ardından ise Fenerbahçe kulübünün elde etmiş olduğı hasılat tam 436 Milyon TL oldu.

Paribu’da ise bu ön satışa çok büyük bir ilgi gösterildi. Yaşanan olayların ardından ise saatler içinde 150 milyon dolarlık bir hacim oluşmuş oldu.

Fenerbahçe Token Fiyatı

Tokenin piyasadaki ilk işlem fiyatı başlangıçta 32 TL idi. Fenerbahçe Token’in işlem görmeye başlaması ile fiyatı 160 TL’ye kadar yükseldi. Böylece ilk başta alıp en yükseldiği sırada satmış olan yatırımcılara da en az % 500 kar bırakmış oldu.

Fenerbahçe Token Ne İşe Yarıyor?

Bu tokene sahip olan kişiler Fenerbahçe kulübünün sağlayacağı tüm ayrıcalıklardan yararlanacaklar. Taraftarlara özel olarak sunulacak bu ayrıcalıklar ise oldukça geniş çaplı. Kulüpte alınan kararlar için oy kullanmadan, futbolcular ile tanışmaya kadar pek çok ayrıcalık bu tokenin sahiplerini bekliyor olacak. Ayrıca Fenerbahçe taraftarları bu token ile kulüplerine de pek çok açıdan katkıda bulunmuş olacaklar.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile Paribu CEO’su Yasin Oral ise konu hakkında pek çok basın açıklamasında bulundular. Yapılan bu açıklamalar dahilinde hem tokeni tanıttılar hem de taraftarlara nasıl katkıları olacağını açıkladılar. Bu token hakkında bilmeniz gereken her şeyi derleyeceğimiz yeni bir yazıyı da sizlerle paylaşacağız. Tüm bu gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir