Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Günümüzde dijital reklam endüstrisinin yeniden düzenlemek amacıyla oluşturulan sistemin bir parçası olan Basic Attention Token yani diğer adı ile BAT son dönemlerin en dikkat çeken tokenleri arasında yer almaktadır.

basic attention token

Sistem içindeki token ise reklamverenler ile kullanıcılar arasındaki ilişkiyi optimize etmeye ve verimliliği artırmaya ve riskleri azaltmaya yarayan bir birim haline gelmektedir. Günümüzde bilindiği üzere kripto para almanın en kolay yollarından biri de kripto para borsalarıdır. Basic Attention Token (BAT) de bu borsalardan kolaylık satın alabilmektedir.

Basic Attention Token (BAT) Nereden Alınır?

Bu kripto para birimi günümüzde bilinen en büyük kripto para borsalarından alınabilmektedir. Sizlere sunacağımız borsaları kontrol ederek buradan bu kripto para birimini satın almanız mümkündür. Elbette ki tüm borsaların güvenilir olup olmadığını da kendi imkanlarınız ile araştırmayı da unutmayın. İşte Basic Attention Token (BAT) alabileceğiniz borsalar;

  • Binance
  • Bittrex
  • Huobi
  • KuCoin
  • Gate.io
  • EXMO
  • FTX

Bu borsaların her birinin incelemelerine, özelliklerine ve derecelendirmelerine internet üzerinde bakabilirsiniz. Size en uygun olan kripto para borsasını seçebilirsiniz.

BAT

Daha fazla fayda sağlayan bir reklam taktiği için etkileşim içinde olan bir kripto para birimine ihtiyacımız bulunmaktadır. Bunun sağlanması için de Ethereum blok zincirinde yayınlanmış olan ERC-20 standart belirtici Basic Attention Token oluşturuldu. Bilindiği kadarıyla 1,5 milyar BAT jetonu çıkarıldı ve bunlar şu anda dolaşımda. Ayrıca elimizdeki bilgilere göre de geliştiriciler bu sayıyı artırmayı planlamıyorlar. 

2017 yılının Mayıs ayında ise BAT ilk arzında yarım saat gibi kısa bir süre içinde 35 Milyon Dolar toplamayı başardı. Fakat bun fonların ise az sayıda katılımcı tarafından yatırıldığını belirtmek önemlidir. Yarım saatlik süre zarfından 130 alıcı yatırım yaptı.

Basic Attention Token Nasıl Kazanılır?

Ücretsiz bir şekilde BAT kazanmanın yollarından biri Brave tarayıcısını kullanmaktır. Bu tıpkı Google Chrome gibi bir tarayıcıdır. Ancak kendine has bazı özellikleri bulunmaktadır. Brave kullanıcılarının güvenliğini çok fazla önemsiyor ve bunun sağlanması için de kullanıcılarının verilerini üçüncü taraflara satmayacağını belirtiyor. Ayrıca kullanıcılara kendi seçtikleri reklamları gösteriyor ve kullanıcılar bu reklamları görüntüledikçe BAT kazanıyor. Elbette ki bu kazanç oranları ülkeye, gösterilen reklamların türüne kadar pek çok farklı şekilde değişebiliyor. Bunun için yapmanız gereken şey Brave tarayıcısını kullanmaktır.

Bunun dışında özel olarak BAT için bir madencilik bulunmamaktadır. Eğer direkt olarak tokeni satın almak istiyorsanız bunun en kolay yolu ise kripto para borsalarıdır. Bunun için yapmanız gereken ilk şey BAT satan kripto para borsalarını bulmaktır. Bu yazımızda sizler için hangi borsalarda bulunduğunu belirtmiştik.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir