Binance Borsası Güvenilir Mi?

Dünya çapında en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Binance ilk olarak 2017 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana her geçen gün popülerliğini ve kullanıcı sayısını da artırmaya devam etmektedir.

binance

Türkiye’de de hizmet vermekte olan bu kripto para borsasına Türk Lirası ile yatırım yapmanız da mümkündür. İsteğinize göre Binance’ın Türkiye için özel olarak hazırladığı sayfa üzerinden TL ile yatırım yapılması mümkündür. Üstelik borsa hem bilgisayar üzerinden hem de mobil cihazlardan rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Günümüzde borsanın dünya çapında 190’dan fazla ülkede kullanıcısı olduğu bilinmektedir.

Binance Nedir?

Binance sadece dijital varlıkların aracılığından daha fazlasıdır. Kendi içinde bazı prosedürleri kapsamaktadır ve bunun yanında da blok zincirine sahip olan bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca projeleri, analiz ve raporlamayı da düzenlemekten sorumludur.

Günümüzde 150’den fazla kripto para birimini müşterilerine sunan bu borsa işlemlerde kullanıcılarına pek çok avantaj sunuyor. Ayrıca kripto para satın almak için kredi kartı, mevduat hesabı ve mevcut bakiyenizi kullanmanız mümkündür.

Binance’a Nasıl Üye Olunur?

Binance’a kayıt olabilmek için ilk olarak kayıt bölümüne gidin ve buraya başlangıç olarak sizden istenilen kişisel verilerinizi girin. Burada e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz oldukça önemlidir. Giriş yapmanız için bunlar çok fazla öneme sahiptir.

Bunları yaptıktan sonra hem cep telefonunuza hem de e-posta adresine şifre gönderilecek. Bu şifreleri gerekli olan kısımları girmenizin ardından hesap doğrulama ile ilgili önemli bir kısmı tamamlamış olacaktır. Özellikle iki faktörlük doğrulamayı seçmeniz hesabınızın güvenliği açısından oldukça faydalı olacaktır. Başlangıçta her hesaptan 2 BTC değerinde para çekme işlemi yapılmaktadır. Zaman içinde kimlik doğrulama gibi işlemlerin ardından bu artırılabilir. Fakat yüklü miktara yapılan çekim işlemlerinin zaman alabileceğini de aklınızdan çıkarmayın.

Binance Kimlik Doğrulama

Kimlik doğrulama ile Binance’taki ayrıcalıklarınızın artmasını ve güvenliğini artırmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kimlik kartınızın ön ve arka yüzlerini çekmeniz gerekmektedir. Ayrıca bunun için sizden bir selfie çekilmesini talep edebilir. Bu da kimlikte yüzünüz ile sizin yüzünüzün eşleştirilmesi ile alakalı bir güvenlik prosedürüyle alakalıdır.

Binance Güvenilir ve Güvenli Mi?

Piyasada yer alan pek çok kripto para borsasına göre Binance en güvenilirleri arasında kabul edilmektedir. Günümüzde dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak kabul edilmesinin sebeplerinden biri de kullanıcıların duydukları bu güvendir.

Güvenlik konusunda da piyasadaki en iyi kripto para borsalarından biri olarak kabul edilmektedir. Changpeng Zhao tarafından kurulmuş olan bu borsa zaman içinde güvenlik mekanizmasını çağa en uygun şekilde geliştirmeye devam etmektedir. Şu an için Binance’ın güvenilir ve güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Ancak her kripto para borsasının kendi içinde bazı riskler barındırdığını da aklınızdan çıkarmayın.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir