Bulut Madenciliği Yapmak Mümkün Mü?

Bulut madenciliği en basit tanımı ile çok fazla pahalı olan bilgisayar ekipmanlarını satın almaya gücü yetmeyen ve kripto para madenciliği yapmak isteyen kişiler için en iyi alternatiflerden bir tanesidir.

bulut madenciliği

Bu bağlamda bulut madenciliği yapmak isteyen kişi parasını bir kripto para madenciliği şirketine yatırır. Şirket ise yatırılan bu parayı madencilik yapmak için gerekli olan ekipmanlar ve sistemleri ayarlamak için kullanır. Sonrasınada ise yapılan anlaşmaya da dayanarak hesaplama gücünün bir bölümü kullanıcıya aktarılır. Yani burada bir kar paylaşımı söz konusudur. Buna göre bulut madenciliği yapmak mümkündür.

Bulut Madenciliği Avantajları

Bu sistem kullanıcıya da pek çok açıdan avantaj sağlar. Öncelikli olarak kişi teknik altyapı kurmak ve bunların bakımını yapmak konusunda çaba sarf etmek zorunda kalmaz. Bunun için yapmanız gereken tek şey para yatırmak ve karın gelmesi için beklemektir. Ayrıca bilindiği üzere günümüzde Bitcoin gibi bazı kripto para birimlerinin madenciliği için oldukça pahalı ekipmanlara ve enerji gücüne ihtiyacınız vardır. Özellikle Bitcoin madenciliğinin çok fazla elektrik enerjisi harcadığı da bilinmektedir. Bu bağlamda bulut madenciliği sizi tüm bu masraflardan ve uğraşlardan da kurtarmış olur.

Bulut Madenciliği Dezavantajları

Bulut madenciliğinin de kendi içinde bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bunların en başında internet üzerinde bulut madenciliğini yaptığını iddia eden dolandırıcılardır. Bu siteler genel olarak scam olarak adlandırılırlar. Sizlere yatıracağınız paranın ya da kripto para biriminin kısa süre içinde birkaç katını vereceklerini iddia ederler. Başlangıçta küçük miktarda yatırım yapanlara ödeme yaptıkları bile görülmektedir. Ancak bu daha çok kullanıcıyı sisteme çekmek için bir tuzaktır. Bir süre sonra çok fazla kullanıcı sisteme dahil olup para yatırdıktan sonra site kapatılır ve yatırmış olduğunuz parayı geri almak için herhangi bir muhattap bulamazsınız. O yüzden piyasada uzun bir süredir hizmet veren, güvenilir ve kaliteli bulut madenciliği sitelerini tercih etmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Kesinlikle bu tarz sitelerden uzak durun ve bu sitelere para yatırmayın.

Bulut madenciliği hizmeti veren şirketleri internet üzerinden kapsamlı bir şekilde araştırın. Yapacağınız bu araştırmalar kapsamında güvenilir bulut madenciliği şirketlerini bulabilirsiniz.

Multimining

Günümüzde küresel çapta pek çok madenciyi desteklemekte olan ücretsiz bir yazılımdır. Eğer buraya üye olursanız bir saatlik ücretsiz bir hash gücü almış olursunuz. Eğer premium hizmetlerden yararlanmak isterseniz de ödeme yaparak daha fazla işlem gücüne sahip olabilirsiniz. Bunun yanında eğer platforma sizin referansınız ile üye getirirseniz daha fazla işlem gücüne sahip olabilirsiniz.

İnternet üzerinde bu tarz pek çok bulut madenciliği sitesi bulunmaktadır. Ancak üye olmadan önce her bir siteyi en ince ayrıntısına kadar araştırmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir