Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Bilindiği üzere Dogecoin, bu sene içinde büyük bir sıçrama yaşadı. Pek çok tartışmanın ve spekülasyonun odak noktası olan bu kripto para biriminin nasıl satın alınacağı ise en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

dogecoin

Bilindiği üzere Dogecoin herhangi bir amacı olmayan kripto para birimlerinden biri. Çıkış noktası ise aslında şaka amaçlıdır. Ancak başta böylesine bir amaçla ortaya çıkan Dogecoin bu sene içinde büyük bir değer kazandı. Kimse bu kadar sürede değer kazanacağını beklemiyordu. Fakat bunda Elon Musk’ın atmış olduğu twitlerin ve çabalarının da oldukça büyük bir etkisi oldu. Durum böyle olunca milyonlarca insan Dogecoin’den haberdar oldu ve bu kripto para birimine yatırım yapmaya başladı. Bu yazımızda sizlere en basit haliyle Dogecoin nasıl satın alınır sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Kripto Para Borsası Seçimi

Piyasada bulunan ve bünyesinde Dogecoin bulunan güvenilir kripto para borsalarından birine üye olmanız gerekiyor. Bu kripto para borsasının güvenilir olduğundan emin olmak için internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapın. Senelerdir piyasada olan ve güvenilirliğini kanıtlamış olan borsalardan birini kullanmanız çok daha yararlı olacaktır.

Kripto Para Borsasına Üye Olun

Üye olmak istediğiniz kripto para borsasını seçtikten sonra üyelik kısmından gerekli bilgileri doldurun. Burada gerekli işlemleri yaptıktan sonra sizden kimlik doğrulaması istenecek. Bunun için kimliğinin çift tarafını çekip göndermeniz gerekecek. Bu neredeyse tüm kripto para borsaları için bir zorunluluktur. Eğer borsanın işlemlerinden tam anlamı ile yararlanmak istiyorsanız bu doğrulamayı yapmanız gerekiyor. Bu doğrulama işlemlerinin biçimi borsadan borsaya farklılık gösterebilir. Artık kimlik onayını da yaptığınıza göre artık para yatırma kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Kripto Para Borsasına Para Yatırmak

Diyelim ki Binance kripto para borsasına üye oldunuz. Buraya öncelikli olarak banka hesabınızdan para yatırmanız gerekiyor. Eğer Ziraat Bankası hesabınızdan parayı yatırırsanız 7/24 paranızı anında yatırıp, çekebiliyorsunuz. Diğer banka hesaplarınızdan yatırmak isterseniz EFT saatleri ve hafta sonuna takılma ihtimaliniz yüksek olabilir. Binance borsasında belirtilen hesaba yatırmak istediğiniz tutarı gönderin.

Dogecoin Satın Almak

Artık TL ya da diğer fiat para birimlerinden birini borsaya yatırdınız. Ardından Dogecoin bölümüne gelerek buradan yatırmış olduğunuz birim ile direkt satın alabiliyorsanız satın alma işlemini gerçekleştirin. Eğer bu işlem sadece Bitcoin ile gerçekleştiriliyorsa ilk olarak Bitcoin alıp sonrasında da Bitcoin ile Dogecoin alabilirsiniz. Burada hangi seçeneğe ihtiyacınız varsa onu kullanabilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra artık kripto para borsanızdaki Dogecoin cüzdanınızda kripto paranızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eğer başka bir Dogecoin cüzdanınıza göndermek istiyorsanız aynı şekilde gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir