EOS Nasıl Satın Alınır?

EOS bilindiği üzere Block.one şirketi tarafından kuruldu ve ICO’su ile oldukça yüksek miktarda para toplamayı başarmıştı. İlk olarak 2017 yılında hayatımıza giren bu projenin sahibi ise Dan Larimer’dir.

eos

EOS da bilindiği üzere Ethereum’un en büyük rakiplerinden biridir. Merkezi olmayan uygulamalar için bir ortam yaratmayı amaçlar ve bu amaçla da mücadele vermektedir. Ethereum ile benzerlikleri olsa da nispeten bazı farklılıkları bulunmaktadır.

Zaman içinde EOS oldukça değerlendi ve pek çok kişinin de dikkatini çekmeyi başardı. Bu sebepten ötürü pek çok kişi bu kripto para birimini nasıl alabileceğini merak ediyor. Sizler için yazımızda EOS nasıl alınır sorusunu cevaplayacağız.

EOS Coin Nasıl Satın Alınır?

Bu kripto para birimini satın almanın en kolay yollarından biri kripto para borsasın üzerinde satın almaktır. Bunun için dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance ya da Coinbase gibi borsaları da kullanmanız mümkündür. Bu borsalar uzun bir senedir hizmet vermektedir. Ancak bunlar dışında herhangi bir kripto para borsasından satın almak istiyorsanız öncelikli olarak borsayı internet üzerinde iyi bir şekilde araştırın. Eğer güvenilir olmayan bir borsa ise kesinlikle o borsayı kullanmayın ve bilgilerinizi girmeyin. Aksi takdirde yatırmış olduğunuz parayı kaybedebilir ve bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilirsiniz.

EOS Satın Alma Aşamaları

Öncelikli olarak kripto para borsasına üye olun. Bunun için gerekli olan tüm bilgileri girin. Bu üyelik aşamasında sizden telefon numarası ve e-posta doğrulaması istenecektir. O yüzden de telefon numaranızı ve e-postanızı doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. İlerleyen dönemlerde giriş yapmak için bunlara ihtiyacınız olacak.

Bunları yaptıktan sonra sizde KYC denilen kimlik doğrulaması istenebilir. Bunun için de kimliğinizin ön ve arka kısmının fotoğraflarını çekmeniz gerekmektedir. Güvenlik amacıyla kimliğinizdeki fotoğraf ile sizin yüzünüzü eşleştirmek için selfie çekmeniz istenebilir. Bunları yaptıktan sonra artık EOS satın alma kısmına doğru geçiş yapabiliriz.

Eğer Binance üzerinden işlem yapıyorsanız öncelikli olarak banka hesabınızdan borsaya TL ya da borsanın kabul ettiği bir para ya da kripto para birimini yatırmanız gerekmektedir. Size verilen hesaba parayı yatırın. Bir süre sonra bakiyeniz eğer TL yatırdıysanız TL cinsinden hesabınızda görünecektir.

Bakiyeniz ile direkt olarak EOS satın almanız mümkün olmayabilir. O yüzden de EOS ile ticaret yapabileceğiniz herhangi bir kripto para birimine çevirdikten sonra EOS satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başlangıç kısmında tüm bu işlemleri yapmak size bilmediğiniz için karmaşık gelebilir. Fakat biraz tecrübe sahibi olduktan sonra aslında ne kadar basit işlemler olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir