NEO Nasıl Satın Alınır?

Pek çok açıdan Ethereum’a benzeyen NEO, Onchain isimli şirket tarafından piyasaya sürülmüş ve o günden bu yana pek çok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarmıştır.

neo

Birçok kişi tarafından Çin’in Ethereum’u olarak da bilinen bu platform aynı zamanda merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeleri de desteklemektedir. Zaman içinde NEO bir kripto para birimi olarak da önemli aşamalardan geçti ve pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Günümüzde bu kripto para birimini satın almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Sizler için bu yazımızdan NEO nasıl satın alınır sorusunu cevaplayacağız.

NEO Nasıl Alınır?

Eğer TL ile bu kripto para birimini almayı planlıyorsanız yerli kripto para borsalarından ya da TL’nin geçerli olduğu büyük borsalardan birini kullanabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce kullanmak istediğiniz kripto para borsasını internet üzerinde detaylı bir şekilde araştırın. Güvenilir olduğundan emin olmadığınız herhangi bir kripto para borsasını kesinlikle kullanmayın. Aksi takdirde dolandırılma riski ile karşı karşıya kalabilir ve paranızı kaybedebilirsiniz. Bu sebepten ötürü ilk olarak güvenli bir borsa bulun. Güvenli bir borsa bulduktan sonra da borsaya kayıt olmanız gerekecektir.

Kripto Para Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak kayıt bölümüne gidin ve burada sizden istenen tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurun. Tüm bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. Özellikle e-posta ve telefon numarası bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir. Çünkü bir sonraki aşamada sizden e-posta ve telefon numarası doğrulaması istenecektir. Doğrulamayı da yapmanızın ardından sizde KYC yani kimlik doğrulaması istenebilir ya da istenmeyebilir. Ancak genel olarak pek çok kripto para borsası sizden bunu isteyecektir. Bunun için de kimliğinizin ve ön arka kısımlarının fotoğraflarını çekmeniz gerekecektir. Ayrıca kimliğinizdeki fotoğrafınız ile sizin fotoğrafınızın eşleşmesi için sizden anlık selfie çekmeniz de istenir. Eğer kimliğinizdeki fotorğaf ile selfiedeki fotoğraf eşleşmezse kimlik doğrulama başarısız olacaktır. Kimlik onayınızı da yapmanızın ardından artık NEO satın alma kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Kripto Para Borsasına Para Yatırma

NEO satın alma işlemini gerçekleştirmeniz için ilk olarak kripto para borsasına para yatırmanız gerekmektedir. Üye olduğunuz borsaya para yatırmak için eft veya havale yapabilirsiniz. Ayrıca bazı kripto para borsaları Papara gibi ödeme seçeneklerini de kabul etmektedir. Eğer EFT ya da havale ile yatırmak istiyorsanız size gösterilen hesaba belirlenen koşullar çerçevesinde para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmanızdan çok kısa bir süre sonra yatırmış olduğunuz para kripto para borsasındaki hesabınıza yansıyacaktır. Ancak bunu yaparken başka birinin hesabından kendi hesabınıza para yatıramayacağınızı da belirtmek gerekiyor. Ayrıca başka birinin hesabına da borsadaki parayı çekemezsiniz. Elbette ki bunun istisnaları olabilir. Fakat pek çok kripto para borsası bu yöntemi benimsemektedir.

Kripto Para Borsasından NEO Satın Alma

Genellikle borsalarda piyasalar ya da kripto satın al bölümleri bulunur. Para yatırma işleminizin ardından direkt olarak bu bölüme giderek oradan NEO satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer direkt olarak TL ile satın alma seçeneği varsa anlık olarak alımı yapabilirsiniz. Fakat TL ile satın alma seçeneği yoksa farklı bir kripto para birimini satın alıp ardından da onunla NEO satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk zamanlarda bu karmaşık gibi görünse de aslında zamanla ne kadar basit bir işlem olduğunu da siz de anlayacaksınız.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir