Ubisoft ve Blockchain Oyunları

Ubisoft bilindiği üzere dünyanın en büyük oyun firmalarından bir tanesi. Yakın zaman bu dünyaca ünlü oyun şirketi blockchain oyun dünyasına girmeye hazırlanıyor. Zaman içinde bu tarz oyunların daha fazla yaygınlaşması bekleniyor.

ubisoft

Geçtiğimiz haftalarda Ubisoft ile birlikte pek çok şirket blockchain tabanlı oyunlar yapmaya odaklanmış bir şirkete oldukça yüksek miktarlarda yatırım yaptılar. Bilindiği üzere Ubisoft, dünyada çapında büyük bir etki yaratan Assasin’s Creed ve Far Cry gibi oyunların üretimi yapanı şirketti.

Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok sektörde önemli değişimler meydana gelmeye başladı. Bu sektörlerden biri de hiç şüphesiz oyun dünyası olacak. Eğer oyuncular bu yeni dünyayı keşfederlerse çok daha fazla insan kripto para dünyası hakkında bilgi sahibi olacak ve kripto para birimleri üzerine daha fazla odaklanacak. Bu durum da şirketlerin pek çok açıdan işine yarayabilir.

Oyun Endüstrisi

Günümüzde oyun endüstrisinin çok yüksek miktarlarda gelir elde ettiğini biliyoruz. Öyle ki film ve müzik sektörünün elde ettiği gelirden daha fazlasını elde ettiklerini dair veriler de bulunmaktadır. Üstelik oyun sektörü her geçen gün de büyümeye devam ediyor. Bunlar ile birlikte oyun sektörü gelişen her teknolojiyi de kendi bünyesine katmaya devam ediyor. İlerleyen dönemlerde oyun sektörünün pek çok farklı teknolojiyle entegre olacağını da biliyoruz. Günümüzde bu alanda yapılan pek çok çalışma da bulunuyor.

Ubisoft’ta bu yeniliklerin farklında olduğu için Animoca Brands şirketine yatırım yapıyor. Çünkü pek çok oyun şirketi şu anda blockchain tabanlı oyunlar sektörüne yatırım yapmaya başaldı. Sektöre gelecek olan bu teknoloji ile hem şirketler hem de oyuncular para kazanmak için önemli fırsatlar sağlayacak. Hiç şüphesiz bu durum büyük bir kitleyi de kendisine çekebilir.

Günümüzde bazı blockchain oyun şirketlerinin de olduğunu belirtmek gerekir. Bu şirketlerden bazılarının oluşturduğu projeler oldukça ilgi görmüştür. Fakat bunun karşısında olan ve bu amacı benimsemeyen şirketler de olduğunu belirtmek önemli.

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın arka planında olan şirket bilindiği üzere ismini Meta olarak değiştirdi. Gelecekte metaverse kavramı ile birlikte oyun sektöründe önemli değişiklikler meydana gelecek gibi görünüyor.

Kripto Paralar Artık Finans Sektörünün Ötesine Geçiyor

Tüm bu gelişmeler ışığında başlangıçta Bitcoin ile başlayan ve amacı finans sektörünü değiştirmek olan kripto para birimleri artık pek çok sektörü de etkilemeye ve değiştirmeye başladı. Bunun yanında NFT’ler ile sanat alanındaki düşüncelerimizi bile nispeten değiştirmeyi başardılar. Artık dünya gerçekten de küresel bir köy haline geldi ve kripto para birimleri bu küresel köyde kullanılabilecek en iyi alternatif para birimlerinden bir tanesi.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir