Titcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin’in ortaya çıkışının ardından oldukça ilginç amaçlara hizmet eden kripto para birimleri piyasaya sürüldü. Bunlar arasında en ilginçlerinden biri de Titcoin.

titcoin

Bu ilginç kripto para biriminin ise pornografi ile direkt olarak bağlantısı bulunmaktadır. O yüzden de oldukça farklı bir yaklaşımı benimsemektedir. Bu sebepten dolayı da incelenmeyi hak eden bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Titcoin Nedir?

Bu kripto para birimi yetişkinlere yönelik içerik üreten Pornhub sitesi tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Kripto para birimlerinin zaman içinde popüler bir hale gelmesinin ardından 2014 yılında oluşturulmuştur.

Açık kaynaklı bir yazılıma dayanır ve işlemlerin güvenli, kayıtlı bir şekilde yapılabilmesi için blockchain teknolojisini kullanır.

İsmi gibi kullanımı da oldukça ilginçtir. Pornhub kendi içinde ücretli içeriklere sahip olan ve yetişkinlere yönelik içerikler üreten bir site olmasına rağmen kripto para birimi bunun için değildir. Temelde gerçek kuruluşlarda bir ödeme yöntemi olarak işlev görecek biçimin oluşturulmuştur. O yüzden de bu kripto para birimi aslında yetişkin eğlence endüstrisi ile alakalı hizmetlerin anonim şekilde ödenmesiyle ilgili güçlü bir ilişkiye sahiptir.

Titcoin Fiyatı

2021 yılının başlarında Titcoin’in değer 0, 0002 Dolar idi. Bu da bir noktada 70 milyon jetonun 67 milyon tanesinin dolaşımda olduğu düşünüldüğünde düşük bağlılık olduğunu göstermektedir. Temelde bu sonuçlar da yatırım daha fazla değişken bir noktaya getiriyor. Titcoin’i daha iyi anlayabilmek için bazı kripto para birimlerine göz atmak bu noktada faydalı olabilir.

Bitcoin bilindiği üzere piyasaya sürülmüş olan ilk kripto para birimiydi ve o yüzden de büyük bir güvenilirlik ve ilgi yapısına sahiptir. Sınırlı sayıda olmasından ve daha pek çok faktörden kaynaklı olarak oldukça nadir ve değerli bir hale geldi. Talebin artmasıyla da fiyatı yükselmeye devam ediyor. Günümüzde yer alan pek çok kripto para birimi Bitcoin protokolüne dayanır.

Ether de bilindiği üzere Ethereum olarak bilinmekte olan platformun dijital para birimi olarak karşımıza çıkar. Açık kaynak koduna sahiptir. Daha çok veri koruması ve merkezi olmayan aktarımların gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para birimi olarak karşımıza çıkar.

Tüm bunlar göz önüne alındığında ülkelerin kripto para birimleri ile alakalı hala yeterli ve kapsayıcı yasaları olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Üstelik bu yasaların ya da yasakların olması durumunda kripto para birimlerinin teknolojisiyle nasıl baş edileceği ise büyük bir merak konusu. O yüzden de bu düzenlemeleri takip etmek sizler için oldukça faydalı olacaktır.

Ayrıca piyasada bulunan alternatif seçenekleri de değerlendirmekte fayda var. Bunları incelemek ve olabildiğince farklı açılardan bakıp analiz etmek önemlidir. Titcoin de bunlardan biridir. Siz de bu kripto para birimine ilgi duyuyorsanız iyi ve kapsamlı araştırma yapmalı ve analizini doğru bir şekilde yapmalısınız.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir