Vertcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto para birimlerinin ortaya çıkışının ardından kripto para madenciliği de oldukça önemli bir sektöre dönüştü. Temelde bu işlemler, işleyiş ve gönüllü olanların alacağı ücret için oldukça önemlidir. Vertcoin de kripto para madenciliği konusunde merkezi olmayan bir yaklaşıma sahiptir. Fakat bunu yaparken de olabildiğince erişilebilir ve demokratik olmaya çalışır. Fakat o da her kripto para birimi gibi kendi içinde bazı riskleri taşımaktadır.

vertcoin

Vertcoin’i daha iyi anlamak için onun tam olarak ne olduğunu, nasıl işlediğini ve amaçlarının ne olduğunu öğrenmek daha faydalı olacaktır.

Vertcoin Nedir?

Vertcoin,  işlemleri daha mümkün kılabilmek için blockchain teknolojisini kullanmakta olan merkezi olmayan bir kripto para birimdir.

2014 yılında kurulan Vertcoin o günden bu yana daima demokratik olma tavsiyesinde bulunmuştur. O yüzden de sloganı halkın para birimi’dir. Piyasada bulunmakta olan pek çok alternatifin aksine büyük madencilik şirketlerinin müdahalesine maruz kalmadan bağışlar ve topluluk katılımı desteklenmektedir.

Bu kripto para birimi için ademi merkeziyetçilik en önemli odak noktalardan biridir. O yüzden de P2P transferlere dayanır. İşlemlerin doğrulanması için PoF kullanır. Fakat diğer para birimleri kadar kaynak gerektirmemektedir.

Vertcoin Avantajları

Bu kripto para biriminin tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için sunmuş olduğu avantajlara bakmak önemlidir. Bu noktada güç açısından da ne sunduğunu bilmek faydalı olacaktır. Madencilik de içinde olmak üzere ademi merkeziyetçi bir yapıda olması insalara daha çok özerklik ve katılım getirmektedir.

Pek çok kripto para dolaşımdayken 80 milyonun üzerinde token ile sınırlı bir arzı bulunmaktadır. Bu da enflasyon konusunu kontrol altına almanın yanında uzun vadede değer kazanmaya da yarayabilir. Ayrıca topluluk arasında birimlerin iyi dağılımıyla karlı bir madenciliğe sahiptir.

Vertcoin Dezavantajları

Bu kripto para biriminin en büyük problemlerinden biri de güvenlik çerçevesidir. Kullanılmış olan algoritmik modelden ötürü iki defa saldırıya uğramıştır. Hasar çok büyük değildi ve üzerine protokol ayarlanmıştır. Fakat bu da bir yerde bazı zorluklara sebep olmuştur.

Pek çok kripto para biriminde olduğu gibi oynaklık problemiyle de baş etmektedir. Ayrıca demokratik bir tavsiye ile çıkış yapmasına karşısın para biriminin benimsenmesi yüksek ihtimal dahilinde olmayabilir. O yüzden de zaman içinde sanıldığı kadar da takdir edilmeme riski bulunmaktadır.

Bitcoin gibi kripto para birimleri daha karmaşık ve gelişmiş bilgi işlem kaynaklarının kullanımına odaklanmaktadır. O yüzden de sadece bu tarz kripto para birimlerinin madenciliğinde çalışabilenlerin oldukça yüksek hesaplama kapasitesi bulunmaktadır.

Vertcoin’le madencilik merkezi olmayan bir şekilde yapılmaktadır. İşin sonunda bu gelişmiş bileşenlerin kullanımını gerektirmekle kalmaz ayrıca bunların kullanımını da yasaklar. Buradaki temel düşünce para birimine erişmeyi ve madenciliği daha erişilebilir kılmaktır. Bu da daha çok kişinin katılmasına teşvik etmek ile mümkün olacaktır.

Aynı zamanda Vertcoin insanların tek bir tıklama ile madencilik yapmalarına imkan sağlayan bir yazılım da sunmaktadır. Bu da aynı şekilde çok daha fazla insanı işin içine entegre etmenin yollarından biridir. Bu kripto para biriminin ekibi ise nitelik bir yapıya sahiplerdir ve oldukça aktiflerdir. Bu kişiler iyileştirmeler üzerinde çalışmaktadır.

Vertcoin hakkında genel bilgileri öğrendiğinize göre sonrasında bu kripto para birimi hakkında daha derinlemesine bir analiz yapabilirsiniz. Fakat tüm bunları yapmadan önce kripto para birimlerine yatırım yapmanın kendi içinde pek çok risk barındırdığını da aklınızdan çıkarmayın.

Bu kripto para biriminin tam olarak ne olduğunu bilmeniz merkezi olmayan madencilik ile öne çıkan para birimlerini tanımak açısından oldukça önemlidir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir